eReport.sk
Robert Fico a Václav Klaus, foto:tasr

Václava Klausa pobúrilo, ako slovenské médiá pristupujú k atentátu na premiéra. Vraj postrelený?!


Je verejne známe, že bývalý český prezident má vrúcny vzťah k Robertovi Ficovi. Preto asi nikoho neprekvapí, že komentuje strašnú udalosť, ktorá sa stala. Klausa pobúrilo, ako o atentáte informujú slovenské niektoré médiá. Myslí si, že udalosť bagatelizujú.

Vraj postrelený?!

Dňa 15. mája v Handlovej, po výjazdovom rokovaní vlády, zakričal strelec z davu na premiéra: „Robo, poď sem“ a potom naňho päťkrát vystrelil. Premiér pritom skoro prišiel o život. Strelec na neskôr priznal, že dôvodom jeho konania bolo, že nesúhlasí s politikou vlády. Vyplanulo to z videa, ktoré uniklo z prostredia polície.  

Klaus sa k tomu čo sa stalo vyjadril prostredníctvom svojho inštitútu. Video je na YouTube. O jeho postoji informuje portál Plus 7 dní.    

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  2. Predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Michal Kotian,
  3. Andrej Danko.
  4. Podpredseda parlamentu a strany Smer-SD Ľuboš Blaha

„Zaujalo ma, že v kľúčových denníkoch, televíznych a rozhlasových kanáloch sa šíri filozofia, ktorá hovorí, že premiéra Fica postrelili. Slovo ´postrelili´ ma zásadne poburuje. Postreliť sa dá niekoho omylom na love, ale toto bol ATENTÁT na človeka, zásadný politický čin, ktorý azda našťastie povedie k tomu, že ho nezastrelili,“ upozornil Klaus.

Som hlboko otrasený a šokovaný správou o atentáte na slovenského premiéra Fica. Vždy som ho považoval za svojho priateľa a za kľúčovú osobu pre budúcnosť Slovenska,“ reagoval Václav Klaus v stredu po atentáte na Roberta Fica. 

„Nie je pochýb o tom, že to, čo sa v Handlovej stalo, je dôsledkom vyhrocovania atmosféry v spoločnosti, politickej nenávisti a nepriateľstva, ktorú bohužiaľ cítim aj u nás,“ konštatoval bývalý prezident ďalej.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Václava Klausa pobúrilo, ako slovenské médiá pristupujú k atentátu na premiéra. Vraj postrelený?!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: