eReport.sk
Marián Kéry. Zdroj: Screenshot video FB / Marián Kéry

Marián Kéry: Mesiace Šimečkovci a spol. huckali ľudí na námestiach, nezmyselne burcovali vášne


M. Kéry sám seba považuje za politika, ktorý sa snaží vždy, za každých okolností vystupovať slušne a vecne. Nie osobnými urážkami, burcovaním ulice či zlobou. „Vždy som odmietal a budem odmietať násilie, a agresivitu. Atentát na Roberta Fica je neospravedlniteľný čin, ktorý Slovensko a ľudí v ňom žijúcich právom šokoval,“ píše Marián Kéry vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Huckali ľudí na námestiach

Následne poslanec za Smer upozorňuje na správanie niektorých poslancov v pléne Národnej rady. „Aj keď aj na túto udalosť sa dá uplatniť staré známe „kto si bez viny, hoď kameňom“, na kamene by mali zabudnúť v prvom rade liberálne médiá, progresívna a liberálna opozícia a politici na čele s Igorom Matovičom, Jožom Pročkom a ďalšími. Mesiace, okamžite od septembrových parlamentných volieb začínajúc, Šimečkovci a spol. huckali ľudí na námestia, burcovali nezmyselne vášne, a to len preto, že prehrali voľby. Žiadne priznanie si porážky, uznanie výsledkov volieb, ale okamžitý boj a vyťahovanie doslova najnižších pudov v dave, ktorý od začiatku zneužívali,“ upozornil poslanec za SMER-SSD.

Následne pripomína rétoriku liberálov. Vraj: „Urobíme všetko, aby Robert Fico nevládol,“ vyjadril sa doslova predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Andrej Danko.
  2. Na snímke v popredí minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) počas tlačovej konferencie po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR v Bratislave

Čo si o tom Marián Kéry myslí? „Spriaznené médiá a novinári blízki opozícii mu tlieskali. Pridali sa aj iní, herci (napríklad Ľuboš Kostelný a jeho liberálnou kaviarňou v podstate odsúhlasené verejné hanenie ministerky kultúry na doskách SND!), novinári liberálnych médií. Keď si k tomu pripočítame od roku 2020 nenávistnú komunikáciu a celkovo politiku vlády a hnutia Igora Matoviča, obklopeného žlčou posadnutými typmi politikov ako Pročko, Galko, Krúpa a ďalší, tu je výsledok,“ upozornil poslanec.

Olej do ohňa prilievali aj umelci

Všimol si aj to, že olej do ohňa pridávali aj rôzne „celebrity“ a kvázi umelci. Jedným z nich je aj Rasťo Piško. Ten sa „navážal“ do Kéryho aj Fica. „To, čo Piško, si chvalabohu nemyslia zástupcovia diplomatických zborov na Slovensku. Ako predseda Zahraničného výboru NR SR som po atentáte dostal prejavy podpory a odmietnutia daného teroristického činu na slovenského premiéra od veľvyslankýň a veľvyslancov Španielskeho kráľovstva, Talianska, Srbska, Maďarska, Ruskej federácie, Holandska či Bulharska, pôsobiacich na Slovensku,“ informuje Kéry.

Podľa neho, Slovensko by malo dúfať, že sa nielen politici, ale napríklad aj médiá touto šokujúcou a neakceptovateľnou udalosťou poučia. „Že sa po nej zmenia. Že zastavia šírenie nenávisti, ktorá polarizuje celú spoločnosť. Som naivný, ak verím, že sa tak stane? Denníkom Sme som začal, a ním aj skončím… ,,Preto by bolo mimoriadne vhodné, keby predstavitelia koalície jednoducho stíchli…“ vyjadrili sa deň po atentáte v tlačenom vydaní SME komentátorka Nataša Holinová vo svojom texte,“ upozorňuje poslanec.

Redaktorka sa ani slovom v komentári nevenuje opozícii a jej deštruktívnej politike. „Ani slovo o Matovičovi a ďalších opozičných bičovačoch emócií za každú cenu. Žiadna sebareflexia dovnútra médií a novinárov. Toto je to hľadanie cesty späť??? Je mi smutno zo Slovenska. Obávam sa, že nás, žiaľ, nečaká nič dobré,“ uzavrel Marián Kéry a na záver ponúkol už len upozornil, že Demokrati pokračujú v kampani, akoby sa „nechumelilo“.  

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Marián Kéry: Mesiace Šimečkovci a spol. huckali ľudí na námestiach, nezmyselne burcovali vášne

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: