eReport.sk
Zabíjal iránsky dron?
Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí, archívna snímka. Zdroj: tasr/ap

Krajina je na nohách: Prezident a minister zahynuli, najvyšší vodca vyzýva Iráncov


Iránsky prezident Ebráhím Raísí a minister zahraničných vecí Hosejn Amír Abdollahján zahynuli pri páde vrtuľníka, ktorý sa v nedeľu v hustej hmle zrútil v hornatom teréne.

Prezident a minister zahynuli

Uviedli to agentúry Reuters and AP s odvolaním sa na iránsku štátnu televíziu a miestne médiá. Neskôr túto informáciu potvrdil aj iránsky viceprezident Mohsen Mansúrí, ktorý na sieti X zverejnil verš z Koránu používaný na vyjadrenie sústrasti.

Vyzvali Iráncov, aby nemali obavy

Najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí vyzval Iráncov, aby sa neobávali o vedenie islamskej republiky a ubezpečil ich, že k narušeniu kontinuity práce nedôjde. Vyhlásenie v podobnom duchu neskôr vydala aj iránska vláda, ktorá sa zišla na mimoriadnom zasadnutí.

Príčina nehody?

Štátna televízia uviedla, že vrtuľník narazil na vrchol hory. Úrady nateraz príčinu nehody neoznámili. Štátna tlačová agentúra IRNA informovala, že Raísí letel vo vrtuľníku vyrobenom v USA – šlo o stroj typu Bell 212.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský prezident Vladimir Putin si podáva ruku so svojím iránskym náprotivkom Ebráhímom Raísím pred ich stretnutím v Teheráne 19. júla 2022.
  2. Iránsky prezident Ebráhím Raísí

Záchranné tímy prehľadávali oblasť od nedele popoludnia po tom, ako letoví dispečeri stratili kontakt s posádkou vrtuľníka letiaceho nad provinciou Východný Azerbajdžan a prepravujúceho Raísího, šéfa diplomacie a ďalšími predstaviteľmi.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajina je na nohách: Prezident a minister zahynuli, najvyšší vodca vyzýva Iráncov

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: