eReport.sk
Na archívnej snímke zo 7. júla 2022 španielsky tenista Rafael Nadal.
Na archívnej snímke zo 7. júla 2022 španielsky tenista Rafael Nadal. Foto: tasr/ap

Nadal netají sklamanie z toho, že Djokovič neštartuje na US Open: Je to veľmi smutná správa!

Španielskeho tenistu Rafaela Nadala veľmi mrzí, že Srb Novak Djokovič nebude štartovať na grandslamovom turnaji US Open. Trojnásobný newyorský šampión nie je zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19 a vakcinácia je podmienkou vstupu do USA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Srbský tenista Novak Djokovič
  2. Novak Djokovič počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne.
  3. Novak Djokovič.
  4. Vakcína Nuvaxovid od spoločnosti Novavax.
  5. Djokoviča nechcú pustiť na turnaje
  6. testovanie

„Z môjho osobného pohľadu je to veľmi smutná správa,“ povedal Nadal o absencii Djokoviča. „Je vždy smutné, keď najlepší hráči na svete nemôžu hrať na turnaji pre zranenia alebo z iných dôvodov. V tomto prípade je to citeľná strata, keď jeden z najlepších tenistov histórie nie je v pavúku na grandslamovom turnaji. Je to krutá správa aj pre fanúšikov, pre celé podujatie a aj pre všetkých hráčov, pretože chceme mať čo najsilnejšie obsadenie na turnaji,“ citovala agentúra AFP 36-ročného Španiela.

Nadal nehral na US Open od zisku titulu v roku 2019, keď vo finále dvojhry zdolal Rusa Daniila Medvedeva. Druhý nasadený hráč sa v 1. kole v New Yorku stretne s Japoncom Rinkym Hidžikatom.

Na archívnej snímke z 12. septembra 2021 srbský tenista Novak Djokovič odvracia loptičku Rusovi Daniilovi Medvedevovi vo finále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open vo Washingtone. – Foto: tasr/ap

Djokovič už dávnejšie vyhlásil, že sa nenechá zaočkovať, aj keď mu to bráni hrať na turnajoch. Nezaočkovaní cudzinci podľa zákona nemôžu pricestovať do Kanady alebo USA. V auguste sa Djokovič už odhlásil z turnaja ATP Masters 1000 v Cincinnati.

V januári Srb nemohol obhajovať titul na Australian Open. Neuspel totiž na federálnom súde v Melbourne s odvolaním sa proti opätovnému zrušeniu jeho víza, ktoré nariadil austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke. Vtedajšieho lídra svetového rebríčka ATP následne deportovali z krajiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nadal netají sklamanie z toho, že Djokovič neštartuje na US Open: Je to veľmi smutná správa!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php