eReport.sk
Novak Djokovič. Foto:tasr

Neočkovaný Djokovič nestráca nádej: Stále verím, že budem štartovať na US Open! Držte mi palce

Srbský tenista Novak Djokovič naďalej verí, že napriek odmietavému postoju k očkovaniu proti ochoreniu Covid-19 bude štartovať na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open (29. augusta – 11. septembra). Na sociálnych sieťach uviedol, že trénuje tak, aby mohol hrať na dvorcoch vo Flushing Meadows.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Srbský tenista Novak Djokovič.
  2. Novak Djokovič počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne.
  3. Na archívnej snímke zo 7. júla 2022 španielsky tenista Rafael Nadal.
  4. Rafael Nadal,
  5. Djokoviča nechcú pustiť na turnaje

„Pripravujem sa tak, ako keby mi bolo umožnené súťažiť. Zatiaľ čakám na to, aby som dostal povolenie na cestu do USA. Držte mi palce,“ odkázal Djokovič.

Dvadsaťjedennásobný grandslamový víťaz síce figuruje na zozname hráčov pre US Open, ale USA nepovoľujú vstup do krajiny cudzincom, ktorí nie sú zaočkovaní. K nim patrí aj Djokovič, ktorý dlhodobo odmieta vakcináciu.

Očkovanie neplánujem, odkázal tenista

Aj po nedávnom víťazstve vo Wimbledone potvrdil svoj postoj. „Neplánujem sa dať zaočkovať,“ odkázal. Tento rok mu už rovnaké opatrenie zabránilo v účasti na Australian Open. Zdĺhavá sága s jeho vízami sa skončila deportáciou a zákazom vstupu do krajiny na tri roky. Predstavil sa na Ronald Garros a vo Wimbledone, ktorý vyhral siedmykrát v kariére.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Neočkovaný Djokovič nestráca nádej: Stále verím, že budem štartovať na US Open! Držte mi palce

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php