eReport.sk
trnava.sk

Mesto spustilo novú webstránku. Stála takmer 20 000 eur 


Mesto Trnava má novú webstránku. Poradíme vám, ako sa v nej vyznať.  

Mesto Trnava spustilo inovovanú verziu svojej oficiálnej webovej stránky, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť na pôvodnej adrese www.trnava.sk. Ide o najväčšiu zmenu za posledných 10 rokov a v plnom rozsahu nahrádza predchádzajúcu verziu z roku 2012. Návštevníkom ponúka responzívny dizajn, ktorý sa automaticky prispôsobuje veľkosti obrazovky. Vyhľadávanie a navigácia by tak mali byť jednoduchšie a intuitívnejšie aj na mobilných zariadeniach, vrátane smartfónov. Vizuálne prvky stránky odrážajú dizajnový manuál mesta s použitím kráľovskej modrej a zlatej farby a loga Trnavy.

ŠTRUKTÚRA NOVEJ STRÁNKY

Hlavné menu stránky obsahuje sekciu Aktuálne, kde sú zverejňované najnovšie články o meste, novinky z radnice, úradné oznamy a informácie o aktuálnych témach, o voľbách a mestských podujatiach.  Sekcia Mestský úrad poskytuje informácie o tejto inštitúcii, jej pracoviskách a úradných hodinách. V sekcii Samospráva nájdete informácie o orgánoch mesta, strategických dokumentoch, projektoch financovaných z externých zdrojov, aj o rozpočte a hospodárení mesta.

Pre občanov, ktorí potrebujú riešiť rôzne životné situácie, pripravili sekciu Chcem vybaviť. Ponúka pomoc so získavaním parkovacích kariet, žiadosti o mestský byt alebo organizáciu podujatí. Sekcia Poskytuje informácie o sociálnych službách, školstve, dotáciách a komunálnych službách. Venuje sa aj špecifickým skupinám obyvateľstva – deťom, mládeži a seniorom. 

Na úvodnej stránke nájdu návštevníci webu vyhľadávač. Ten umožňuje rýchle nájdenie požadovaných informácií na základe kľúčových slov. Stránka tiež obsahuje odkazy na rôzne témy – participáciu, mobilitu, investície, podujatia, bývanie, rozpočet a aktuality a dôležité informácie pre občanov a cudzincov žijúcich v Trnave.

Všetky povinne zverejňované informácie, ktoré nie sú dostupné na Centrálnej úradnej elektronickej tabuli alebo na Úradnej tabuli, nájdete pod hlavičkou Úradné oznamy.

DATAMESTA

Po takmer dvadsaťtisícovej investícii do novej webstránky mesta by sme sa v blízkej dobe mali dočkať aj modernizovanej podoby nástroja DataMesta. Pripravované zmeny sľubujú predovšetkým rýchlejšie a stabilnejšie fungovanie aplikácie, vrátane užívateľsky prívetivejšieho grafického spracovania.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mesto spustilo novú webstránku. Stála takmer 20 000 eur 

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre