tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na kombosnímke zľava Eduard Chmelár a Andrej Stančík. Zdroj: fb/ e.ch. a a.s.

Kto sú autority v tomto svete násilia? Chmelár: Tohto múdreho muža treba počúvať, nie sopliaka Stančíka!

Politický analytik a komentátor verejného diania Eduard Chmelár je zdesený z toho, že slovenskí vládni politici reálne uvažujú o prijatí Ukrajiny do NATO. Poukazuje pri tom aj na prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, ktorá sa tiež vyslovuje v prospech takéhoto kroku. Podľa viacerých odborníkov vrátane Chmelára, by mohol takýto krok západu viesť k ešte väčšiemu vyhroteniu rusko-ukrajinského konfliktu a k vydláždeniu cesty k tretej svetovej vojne.

„Ešte v marci Zuzana Čaputová chápala, že vstup Ukrajiny vo vojnovom stave do NATO, by znamenal tretiu svetovú vojnu. Dnes sa pridala k deviatim štátom, ktoré podporujú urýchlené prijatie nášho východného suseda do Severoatlantickej aliancie, pričom stojí za zmienku, že s výnimkou Kanady ide výlučne o krajiny strednej a východnej Európy. Som zdesený, ako málo zodpovednosti dnes prejavujú lídri jednotlivých krajín, ako nepredvídavo až zaslepene zvyšujú riziká, že súčasný konflikt na Ukrajine prerastie do globálnej vojny. Som znepokojený, že z lídrov slovenských politických strán sa ozval jedine predseda Smeru-SD Robert Fico, ktorý jednoznačne odmietol takýto šialený hazard s mierom,“ konštatoval Chmelár vo svojom najnovšom statuse na sociálnej sieti.

Na politikov už tlačí aj pápež, tvrdí komentátor

Pápež František I. bol ešte počas svojej návštevy na Slovensku obviňovaný, že poskytuje stanoviská výlučne v súlade so západnou a liberálnou predstavou o svete. Odvtedy sa zjavne mnohé zmenilo a pápež dnes po boku ľudí vyzýva svetové mocnosti k zabezpečeniu mieru na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a Milan Lučanský počas zasadnutia Ústredného krízového štábu v súvislosti s vývojom situácie ohľadom nového koronavírusu 14. júla 2020 v Bratislave.
 2. Štátny tajomník Andrej Stančík
 3. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
 4. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
 5. Miliardár Elon Musk.
 6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
 7. Ruský prezident Vladimir Putin.
 8. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
 9. Na snímke ukrajinský minister vnútra Denys Monastyrskyj (druhý vľavo) sa rozpráva s bojovníkom pluku Azov.
 10. Vlajka NATO - ilustračné foto
 11. Bezpečnostný analytik a generál v zálohe Andor Šándor
 12. Prezidentka Zuzana Čaputová na samite hláv štátov na Malte.
 13. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
 14. Minister zahraničia Rastislav Káčer
 15. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
 16. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
 17. Výbuch na Kerčskom moste
 18. Americký prezident Joe Biden.
 19. Pápež František a bahrajnský kráľ Hamad ibn Ísá al-Chalífa sa rozprávajú 3. novembra 2022 v Sachíre.
 20. Pápež František.

„Je veľmi smutné, že najsilnejší hlas mieru v súčasnom svete, pápež František, je vplyvnými politikmi tak arogantne ignorovaný. On jediný spomedzi týchto lídrov chápe potrebu vymaniť sa z tohto začarovaného kruhu vojen a násilia. Preto dnes nielen dôrazne zaprisahal Vladimíra Putina, aby zastavil túto špirálu násilia a smrti, ale vyzval aj Volodymyra Zelenského, aby bol otvorený návrhom na mier,“ upozorňuje Chmelár.

Koho treba podľa Chmelára počúvať?

Opozičný líder Robert Fico na nedávnej parlamentnej schôdzi upozornil, že slovenskí vládni politici už o mieri ani len nehovoria. Oveľa viac počúvame z úst predstaviteľov vlády Eduarda Hegera (OĽANO) slová o dodávkach zbraní. Svoje si od Chmelára zlízol aj nový štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Andrej Stančík (OĽANO). Slová pápeža by pri tom mali byť podľa analytika podstatnejšie.

„Tohto múdreho muža dnes treba počúvať, nie sopliaka Stančíka, ktorý hneď po nástupe do funkcie štátneho tajomníka MZV SR vydal vyhlásenie, že vojenská podpora Ukrajiny je dôležitejšia ako snahy o mier!,“ vyzval Chmelár a dodal: „Zoči voči agresívnym vyjadreniam Čaputovej, Káčera a podobných, pamätajúc na slávny výkrik T. G. Masaryka („Nie Caesar, ale Ježiš!“) volám: Nie Joe Biden, ale pápež František! Nie Vladimír Putin, ale António Guterres! Nie Volodymyr Zelenskyj, ale XIV. Dalajláma! Toto nech sú autority súčasného násilím sužovaného sveta!“

FOTO Pripájame celý obsiahly status Eduarda Chmelára

Zdroj: fb/chmelareduard

Portál eReport sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi, našou úlohou je predovšetkým o názoroch informovať.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto sú autority v tomto svete násilia? Chmelár: Tohto múdreho muža treba počúvať, nie sopliaka Stančíka!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku