tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Štátny tajomník Andrej Stančík
Poslanec OĽANO Andrej Stančík. Zdroj: fb/andrejstancik95

Stančík vysvetľuje, prečo je vojenská pomoc Ukrajine dôležitejšia, ako snahy o mier

Náš nový štátny tajomník, začal svoju funkciu vykonávať zostra. Aspoň na sociálnej sieti Facebook. Vo svojom najnovšom príspevku obhajuje dodávky zbraní a tvrdí, že Putina predsa všetci západní lídri prosili, aby vojnu nezačínal.

Mohlo by vás zaujímať

 1. USA a Rusko
 2. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken
 3. Dag Daniš o zrušení obvinení v Súmraku:
 4. Poľský premiér Mateusz Morawiecki.
 5. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
 6. Čečenský vodca Ramzan Kadyrov
 7. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
 8. Politológ Roman Michelko
 9. Cintorín v Ladomírovej v roku 2022
 10. Štátny tajomník Andrej Stančík
 11. Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ.
 12. Na snímke ukrajinský minister vnútra Denys Monastyrskyj (druhý vľavo) sa rozpráva s bojovníkom pluku Azov.
 13. Ropa

„Ako si to vlastne predstavujeme? Že Putin na diplomatické nóty zo Západu odpovie stiahnutím vojsk z Ukrajiny? Vari sa nepamätáme, ako ešte pred vojnou za ním chodili európski lídri, sadli si za ten povestný dlhý stôl a nevyrokovali aj tak nič? Ako napriek varovaniam a protestom Západu Putin aj tak vojnu začal? Nezačal túto vojnu vlastne Putin? Nie sú to ruské vojská, ktoré napadli cudziu krajinu? Nie je to on, kto útočí?“ pýta sa štátny tajomník rezortu zahraničia.

„Nie, tu nóty a reči nepomôžu. Ukrajinci bojovať chcú a majú na to plné právo. Žiadajú od nás pomoc a preto by sme im ju mali dať. Myslieť si, že ústupky Ukrajiny dnes nebudú znamenať vojnu o pár rokov je naivné.“

Andrej Stančík, štátny tajomník rezortu zahraničia

Zelenskyj pre Washington Post

Volodymyr Zelenskyj  v lete pre Washington Post uviedol, že o vojne vedel dopredu. mali ho na to upozorňovať jeho zahraniční partneri. Ukrajinský prezident taktiež uviedol, že od neho tak Amerika a štáty NATO žiadali, aby sa na vojnu s Ruskom Ukrajina vopred pripravila. Zelenskyj však trvá na tom, že by to oslabilo ekonomiku Ukrajiny pred vojnou. Tiež od začiatku odmietal, aby sa vojna skončila rýchlo, pretože snahu Moskvy a NATO o rýchlu kapituláciu jeho krajiny považuje sa „strašnú.“

Kto skutočne zmaril snahy o mier?

V tých istých novinách, vyšiel počas leta ešte jeden zaujímavý článok. Podľa Washington Post sa Zelenskyj obával toho, že sa NATO bude chcieť s Moskvou dohodnúť na zmene režimu na Ukrajine. Tak by nedošlo k vojne, ale na jeho miesto by bol dosadený prezident, ktorý by vyhovoval Moskve i Amerike. 

Washington Post, ktoré boli ocenené Pulitzerovou cenou, naozaj nemožno považovať za „konšpiračné médium, šíriace hoaxy.“

Foreign Affairs

Je prestížnym časopisom, napriek tomu, že u nás môže byť verejnosti neznámy. V ňom bol napríklad uverejnený článok, ktorý sa v 99% venoval kritike Ruska Vladimíra Putina. Fiona Hillová a Angela Stentová v ňom uviedli, že mieru boli Rusko a Ukrajina blízko. Veľmi. Už v apríli. Prekaziť to mal Západ.

Falošný mier

„Aj naše falošné holubice mieru to dobre chápu. Snažia sa len tráviť studne, znechutiť obyvateľstvo a tým hrajú Putinovi do karát. A áno. Chápem, že to nie je ľahké. Chápem, že nie je populárne ľuďom hovoriť o kríze, ktorá nás čaká. Chápem, že ľúbivejšie je ľuďom klamať do tváre a sľubovať, že všetko bude dobré ak sa dohodneme s Putinom,“ hovorí Stančík a dodáva:

„To ale nikdy nespravím, pretože dobre viem, že to nie je pravda. My sme si cestu vojny a vydierania fosílnymi palivami nevybrali. Vybral si ju Putin a dnes Európa nesie horkú cenu za energetickú závislosť na Rusku. Kolaboranti túto krízu zneužívajú v mene politického prospechu. Nenechajme sa nimi oklamať.“

Zdroj: Fb A.Stančík, Washington Post, Foreign Affairs,


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík vysvetľuje, prečo je vojenská pomoc Ukrajine dôležitejšia, ako snahy o mier

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku