tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Nemecká ministerka Baerbocková: Putin je zástancom teroru a neslobody!

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková nevidí v súčasnosti žiadnu šancu na rokovania o ukončení ruskej inváznej vojny proti Ukrajine. Povedala to pre utorkové vydanie regionálneho denníka Neuen Osnabrücker Zeitung.

Rokovací návrh Putina je podľa nej v znení: „My vám ukradneme krajinu, podmaníme si vašich občanov a vy to potom môžete podpísať“. „To je presný opak mieru. To je teror a nesloboda,“ vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie.

Diplomatické riešenie krízy?

Ako dodala, napriek všetkému ona i vláda v Berlíne neustále hľadajú diplomatické riešenie krízy. „Skúšame to každý deň. Každý deň od 24. februára kľačí jeden z vyše 190 štátov sveta alebo medzinárodná organizácia pred ruským prezidentom, aby zastavil bombardovanie,“ poznamenala. „Jedinou odpoveďou ruského prezidenta sú ďalšie zverstvá,“ dodala Baerbocková.

Ukrajina kritizuje Nemecko

V súvislosti s kritikou Ukrajiny, že je Nemecko pri dodávkach zbraní príliš zdržanlivé, nemecká ministerka zahraničných vecí povedala, že v uplynulých mesiacoch „neustále sebakritikcy reflektovala“, či Berlín dodáva zbrane na Ukrajinu dostatočne rýchlo, cituje DPA.

Related Posts

  1. Miliardár Elon Musk.
  2. Na ilustračnej snímke potrubné systémy a uzatváracie zariadenia v prijímacej stanici plynovodu Nord Stream 1 v Baltskom mori.
  3. Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ.
  4. Lloyd Austin
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  6. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí 10. mája 2022 v Kyjeve.
  7. Šéf Záporožskej atómovej elektrárne Ihor Murašov.

Súčasne ale nesmieme skrývať, že sme v nevypočítateľnej situácii, kým ruský prezident porušuje popri všetkých medzištátnych a politických pravidlách aj tie ľudské,“ upozornila. Ako však podotkla, vojenské prostriedky, ktorými Nemecko disponuje, sú takisto obmedzené. „A bolo by trúfalé sa domnievať, že Nemecko by mohlo samovoľne zmeniť priebeh vojny. To dokážeme jedine spolu s našimi medzinárodnými partnermi,“ dodala šéfka nemeckej diplomacie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecká ministerka Baerbocková: Putin je zástancom teroru a neslobody!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku