tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Bezpečnostný analytik a generál v zálohe Andor Šándor
Bezpečnostný analytik a generál v zálohe Andor Šándor

Analytik Šándor: Každý, kto odmieta rokovať s Ruskom, bude zodpovedný za tretiu svetovú vojnu

Generál v zálohe, bezpečnostný poradca a analytik, Andor Śándor, je za jeho slová o mieri, mnohými označovaní za „proruského švába“ a agenta Vladimíra Putina. českému portálu extra.cz poskytol v posledných dňoch dva veľké rozhovory. Z nich vám prinášame to najpodstatnejšie.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Zuzana Čaputová počas summitu lídrov členských krajín NATO v anglickom Watforde 4. decembra 2019.
 2. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken
 3. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
 4. Český premiér Petr Fiala
 5. Bývalá nemecká kancelárka Angela Merkelová.
 6. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
 7. Ruský prezident Vladimir Putin
 8. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
 9. spojené štáty sa bránia
 10. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
 11. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie na letisku M.R. Štefánika po návrate z Ukrajiny v Bratislave 1. júna 2022.

„Buďme realisti. Sú len dve možnosti: buď veríme, že Ukrajina môže vojnu vyhrať, ja si tým nie som taký istý, v tom prípade ju teda podporujme. Ak tomu neveríme, tak vojnu zbytočne nepredlžujme. Inak budeme s Ruskom bojovať do posledného Ukrajinca,“ hovorí český generál v zálohe.

Chceme ešte mier?

Šándor tiež poukazuje na to, že „akoby sme zabudli,“ ešte chcieť mier. Podľa neho, sa na konci predsa bude musieť mier vyjednať diplomatickou cestou. Myslí si, že v záujme všetkých, by sa tak malo stať čím skôr. Eskalácia konfliktu môže veľmi rýchlo viesť k tretej svetovej vojne.

Zodpovední

Za túto vojnu, ktorá nám klope na dvere, podľa bezpečnostného analytika nebude Putin, ale tí, ktorí s ním odmietajú vyjednávať a rokovať o mieri. Prezident Zelenskyj včera oficiálnym dekrétom zakázal akékoľvek mierové dohody s Ruskom, pokiaľ na jej čele bude stáť Vladimír Putin.

Situáciu môže zhoršiť aj žiadosť Ukrajiny o zrýchlený vstup do NATO. AJ keď podľa medzinárodného práva, naši susedia nespĺňajú podmienky a najmä bol doteraz zakázaný vstup do Aliancie, krajine, ktorá bola vo vojne, mnohé štáty, vrátane Slovenska, sú za jej okamžitý vstup. Dá sa očakávať, že aj tejto Zelenského žiadosti svet vyhovie. Bez ohľadu na následky.

„V spore s krajinami, ktoré majú jadrové zbrane, nik nemôže vyhrať. Rusko by sme mali prestať tlačiť do kúta. Inak spôsobíme katastrofu. Chápem, ale, že pre ľudí, ktorí chcú vojnu, je to neprijateľný argument.“

Andor Šándor, generál v zálohe a bezpečnostný analytik

Generál v zálohe poznamenáva, že tí, ktorí o ňom kvôli jeho výzvam na hľadanie riešení a mieru, hovoria ako o „prorouskom švábovi,“ či „Putinovom agentovi,“ asi nezaznamenali, že od začiatku vojny hovorí, že so strany Ruska ide o „nespravodlivú agresiu a idiotský krok,“ a že Rusi „nemôžu svoje menšiny oslobodzovať silou a anektovaním územia.“ Šándor je podľa vlastných slov realista, ktorý chce mier pre všetkých ľudí.

„Nik ešte nevymyslel nič lepšie ako mier. Je treba zastaviť boje a riešiť sporné problémy. Nech idú bojovať tí, ktorí hovoria, že s Rusmi sa nejedná. Ak títo ľudia chcú tretiu svetovú vojnu s jadrovými zbraňami, len tak ďalej.“

Andro Šándor, generál v zálohe a bezpečnostný analytik

Na Slovensku sa nedávno k mieru vyjadroval štátny tajomník rezortu zahraničia, 27 ročný Andrej Stančík, ktorý hovorí, že mier by nepomohol, lebo s Putinom sa nedá jednať. Výhru Ukrajiny dokonca na svojej sociálnej sieti nazval „národným záujmom Slovenska.“

Zdroj: extra.cz, FB A.Stančík


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Analytik Šándor: Každý, kto odmieta rokovať s Ruskom, bude zodpovedný za tretiu svetovú vojnu

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku