tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
Eduard Chmelár v štúdiu eReportu. Zdroj: eReport.

VIDEO Chmelár: Osuský nemá čo poúčať o histórii! Vrhnúť sa proti jadrovej veľmoci je globálna samovražda!

Hosťom relácie BEZ CENZÚRY Rasťa Ekkerta bol politický analytik a komentátor verejného diania Eduard Chmelár. Ten sa verejne pýta, či je vhodné kvôli západným cieľom na Ukrajine riskovať jadrový konflikt a eventuálne aj tretiu svetovú vojnu. Stanoviská nie len slovenských, ale aj viacerých európskych lídrov totižto naznačujú, že Európa uprednostňuje pokračovanie vojny pred mierom a kompromisným riešením ako pre Ukrajinu, tak aj pre Rusko.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister zahraničných vecí Maďarskej republiky Péter Szijjártó
  2. Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik
  3. Eduard Chmelár
  4. Poslanec parlamentu Tomáš Taraba (nezaradený).
  5. Ruský prezident Vladimir Putin.
  6. Vladimír Bajan v našom štúdiu.
  7. Ľuboš Blaha(SMER-SD) v relácii Rasťa Ekkerta Bez cenzúry
  8. Branislav Becík, starosta
  9. Na snímke ukrajinský minister vnútra Denys Monastyrskyj (druhý vľavo) sa rozpráva s bojovníkom pluku Azov.

Sme však ochotní kvôli víťazstvu Ukrajiny riskovať nebezpečenstvo, ktoré jadrové zbrane prinášajú?

„Netreba počúvať len generála Macka a týchto tu v našich médiách. Treba sa trošku pozrieť do sveta, aby sme si uvedomili, že tá diskusia je oveľa mnohovrstevnejšia, oveľa bohatšia, oveľa demokratickejšia. Čoraz viac prevládajú názory a postoje, že tento konflikt nie je možné vyhrať vojensky,“ tvrdí Chmelár v štúdiu eReport, poukazujúc na to, že diskusia vo svete nie je jednostranná, aj sú iné ako predpísané názory údajne utláčané.

Žijeme v informačnej bubline?

Jedným zo základných problémov má byť napríklad to, že na Slovensku žijeme momentálne v informačnej bubline, v ktorej sa v médiách pretláča len jeden názor a to ten, že Ukrajine musí vyhrať bez patričného kompromisu. „V takejto informačnej bubline sme žili počas minulého režimu. Informácie u nás sú naozaj skreslené,“ podotkol Chmelár.

Analytikovi je často vyčítané, že je proruský. Viacerí odborníci, ktorí jeho prácu dlhodobo sledujú, však takéto tvrdenia rázne odmietajú. Proti obvineniam sa bráni aj samotný analytik. „Odsudzujem nie len ruskú agresiu, ale dôrazne odsudzujem najmä vyhrážanie sa jadrovými zbraňami. To je gangsterský štýl politiky,“ uviedol na adresu Ruska.

Ideme riskovať jadrový konflikt?

Európski politici na jednej strane hovoria o tom, že Putin je blázon a netreba ho brať vážne, na strane druhej sú tu z jeho strany vyhrážky, ktoré sa na ľahkú váhu brať nedajú. Chmelár vyzýva na mnohostrannú a vyváženú diskusiu s cieľom nájsť mierové riešenie bez ďalšieho krviprelievania. Zároveň vyzýva tých, ktorí sa do problematiky nerozumejú, aby nešírili svoje vyjadrenia.

„Ja by som poprosil všetkých týchto insitných historikov, na čele s pánom Osuským, aby sa venovali svojmu remeslu. Pretože s dermatológom sa nebudem baviť o histórii,“ podotkol. Tí, ktorí vyzývajú na vojnu, by sa zároveň podľa analytika mali čo najskôr ukľudniť. „Každý človek s IQ vyšším ako je izbová teplota musí pochopiť, že toto je číre bláznovstvo,“ dodal.

Zdroj: eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Chmelár: Osuský nemá čo poúčať o histórii! Vrhnúť sa proti jadrovej veľmoci je globálna samovražda!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku