tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a Milan Lučanský počas zasadnutia Ústredného krízového štábu v súvislosti s vývojom situácie ohľadom nového koronavírusu 14. júla 2020 v Bratislave.
Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a Milan Lučanský počas zasadnutia Ústredného krízového štábu v súvislosti s vývojom situácie ohľadom nového koronavírusu 14. júla 2020 v Bratislave. Foto: tasr

VIDEO Kauza Lučanský: Skutok sa nestal? Rodina podala šokujúce sťažnosti, eReport dal otázky štátu!

Od smrti bývalého policajného prezidenta generála Milana Lučanského uplynuli už takmer dva roky, jej okolnosti ale stále nie sú vyšetrené. Legitímnou sa javí otázka, či občania sa o skutočnom pozadí tejto tragickej smrti dozvedia vôbec niekedy pravdu. Zatiaľ to tak, bohužiaľ, nevyzerá. Polícia sa síce tvári, že všetko bolo s „kostolným poriadkom“, tomuto záveru ale neverí nielen syn nebohého generála, ale ani zástupca jeho rodiny europoslanec Miroslav Radačovský (Slovenský Patriot) či podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha. A takisto významná časť spoločnosti, ktorá z toho celého má, jemne povedané, zmiešané pocity.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Zuzana Čaputová počas summitu lídrov členských krajín NATO v anglickom Watforde 4. decembra 2019.
 2. Kaľavského vypočujú cez telemost
 3. Marek Vagovič ako moderátor panelovej diskusie o korupcii v eurofondoch v júni tohto roku. Zorganizovalo ju ministerstvo, ktoré vedie Veronika Remišová.
 4. Na kombosnímke zľava Mária Kolíková a Juraj Šeliga v televíznom štúdiu.
 5. Kaľavského vypočujú cez telemost

Generál Milan Lučanský sa sám prihlásil na polícii po tom ako sa vrátil z dovolenky v Chorvátsku. Vedel totiž, že NAKA ho chce vypočuť v súvislosti s akciou Judáš. Čo však v tom čase netušil nielen on, ale ani jeho blízki, že domov sa už živý nikdy nevráti. Po výsluchu na NAKA bol rozhodnutím Špecializovaného trestného súdu umiestnený do kolúznej väzby v prešovskej väznici. A tam sa mu zakrátko začali diať čudesné veci.

Bývalý exprezident Milan L. prichádza na Špecializovaný trestný súd v Pezinku 6. decembra 2020. – Foto: tasr

Ak si odmyslíme to najmenšie zlo, že mu neboli doručované listy od manželky a rodiny, tak nemožno prehliadnuť ani zvláštne zranenie, ktoré utrpel. Stalo sa tak 9. decembra 2020 po údajnom zakopnutí o prezuvku, páde a udretí sa o roh postele, kedy si zranil oko. Veľmi nedôveryhodne vyznievalo aj zdôvodnenie jeho pádu z vozíka v ružomberskej vojenskej nemocnici, ale bezpochyby najviac šokovala údajná samovražda bývalého prezidenta polície dva dni pred Štedrým dňom.

O Lučanskom bola dnes reč na Markíze

Konkrétne v relácii Na telo, kde Ľuboš Blaha povedal, že Milan Lučanský bol zavraždený. Voči tomu sa ostro ohradila nielen Veronika Remišová, ktorú preslávilo v politike najmä jej povestné pexeso, ale i moderátor Michal Kovačič. Ten sa podpredsedu Smeru-SD opýtal, či má dôkazy. Zároveň ho vyzval, aby „prestal šíriť hoaxy, lebo vo veci predsa prebieha vyšetrovanie a nič nenasvedčuje tomu, že sa zosnulý generál, nezabil sám.“

Keď mu Blaha oponoval, že dôkazy má, s dodatkom, že to mu, že bol Milan Lučanský zavraždený, verí prevažná väčšina Slovákov, moderátor TV Markíza mu posmešne odvetil, že „Slováci veria aj tomu, že existuje UFO.“ Preto je podľa Kovačiča, ich viera údajne irelevantná.

Kaľavský sa skrýva, aby neskončil ako Lučanský

To, že nebolo všetko tak, ako to tvrdí polícia a vyšetrovatelia napísal pred niekoľkými dňami na sociálnej sieti opozičný poslanec NR SR Ľuboš Blaha, ktorý zareagoval na slová vyšetrovateľa NAKA Jána Kaľavského. Bývalý elitný policajný operatívec sa v súčasnosti skrýva pred svojimi exkolegami v Bosne a Hercegovine, pretože sa bojí o svoj život, teda aby nedopadol ako nebohý Milan Lučasnský.

Fotografia a zapálené sviečky pred Prezídiom Policajného zboru na Račianskej ulici v Bratislave na počesť zosnulého bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského 3. januára 2021. Bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel v stredu 30. decembra 2020 – Foto: tasr

Blaha napísal, že z priznania Jána Kaľavského naskakujú zimomriavky. „Kaľavský bol totiž pri tom všetkom, a tak vie, o čom hovorí. Tieto sadistické zločiny páchali spoločne s Lipšicovými prokurátormi. Zabávali sa na smrti generála Lučanského – príliš veľa vedel,“ konštatoval Blaha. „Nechcem byť utýraný a náhodne mi oko vypadne pri kľukoch,“ priznal sa Kaľavský pre týždenník Plus 7 dní, čo podľa smeráka znamená, že nechce skončiť ako Milan Lučanský, teda utýraný, „zasamovraždený“.

„Slovensko ovládli gangstri. Obyčajní gangstri“

V Kaľavskom sa to neskôr zlomilo, keď sa aj on dostal do väzby, a tak po úteku predsa len pre novinárov prehovoril. A boli to doslova desivé informácie. „Lučanskému odopierali poštu od dcérky a skvele sa na tom zabávali. Keď zomrel, otvárali šampanské. Vymýšľali si svedectvá, manipulovali prípady, učili mafiánov, čo majú hovoriť, aby mohli oni terorizovať, koho sa im zachce. Chceli dokonca zabíjať deti!“ cituje Blaha Kaľavského, ktorý keď sa obrátil proti vlastným, tak na neho vymysleli, že je skorumpovaný. „My nikdy nezabudneme, čo napáchali na Milanovi Lučanskom. A po Kaľavského výpovedi je nad slnko jasnejšie, že Slovensko ovládli gangstri. Obyčajní gangstri,“ uviedol Blaha.

Poslanec spochybnil výsledky pitvy

Ľavicový politik v súvislosti so smrťou Lučanského vyrukoval aj s informáciami, ktoré označil za nové a závažné. Podľa nich, ako Blaha vo videu tvrdí, policajného exprezidenta dobili, mučili, týrali a napokon zabili. „Po aktuálnych svedectvá operatívca NAKA Kaľavského už vieme, že gestapácka skupina skutočne trýznila väzneného generála. Keď zomrel, takzvaní čurilovci to oslavovali,“ hovorí smerák znechutene a dodáva, že z dokumentácie o vyšetrovaní smrti Lučanského sa dozvedel o ďalších vážnych skutočnostiach. „Podľa pôvodnej pitvy neboli nájdene na krku Milan Lučanského žiadne znaky po zranení, ani takzvaná škrtiaca ryha. To potvrdzujú aj svedectvá najbližšej rodiny. Milan Lučanský sa nemohol sám uškrtiť, pretože na krku nemal žiadne modriny ani ryhy,“ prezrádza Blaha veci, ktoré sa dozvedel.

VIDEO Ľuboš Blaha o kauze Lučanský spred prešovskej väznice

Zdroj: t.me/lubosnblahasmer

„Po tejto prvej pitve, kde boli prítomní dvaja znalci, ako predpokladá zákon, však tri dni nato bola dodatočne a účelovo urobená ešte jedna obhliadka, pri ktorej bol však už bol prítomný iba jeden znalec, čo je v rozpore so zákonom, a ten zázračne konštatuje, že ryha sa odrazu našla. Trochu podozrivé, že? Niekto zjavne potrebuje, aby sa prípad ututlal a s Lučanského urobili samovraha. Kto ale uverí tomu, že človek, ktorý píše domov listy žene, nech vydržia, sa odrazu sám zabije?“ dôrazne sa pýtal podpredseda opozičnej strany. „A samovylupnutie oka? Lučanský sa vraj potkol o papuču, a na základe toho mal mnohopočetné zranenia, dobité oko, sánku aj temeno. Podľa znalcov je najpravdepodobnejšie, že bol zmlátený obuškami a päsťami. Znalecké posudky hovoria jasne – dobili ho!“ upozornil Blaha.

Právnici rodiny Lučanských podali trestné oznámenie

V prvom pitevnom posudku sa podľa Blahu píše, že na temene hlavy mal Lučanský čerstvú jazvu spred dvoch týždňov. „Teda z času, keď bol vo vojenskej nemocnici v Ružomberku. Tej, ktorú má pod palcom minister Naď, a vtedy ju riadil súčasný minister zdravotníctva Lengvarský,“ vysvetľuje smerák, ktorý prezradil aj to, že právnici rodiny Lučanských podali trestné oznámenie, pretože v nemocnici generála zjavne ďalej trýznili. „A čo sa stalo? Odrazu znalec, akoby ďalším zázrakom vypovedal, že jazva môže byť aj staršia. V lekárskych záznamoch však o zranení z minulosti nie je ani čiarka,“ šokuje Blaha, ktorého vraj ľudia z okolia rodiny generála Lučanského prosia, aby spoločne vyvinuli verejný tlak na štátne orgány. „Nebyť doktora Miroslava Radačovského a ďalších právnikov, prípad by už dávno zhodili zo stola,“ myslí si opozičný politik.

Vraj príliš veľa vedel o hrubom zneužívaní práva

V dokumentácii, ktorou Blaha disponuje, je vraj ďaleko viac dôkazov a podozrení z ktorých podľa neho jasne vyplýva, že Milan Lučanský sa nezabil sám, a ani si nevylupol oko. „Príliš veľa vedel ako sa na NAKA hrubo zneužíva právo, a aké zločiny tam páchajú zvieratá, ktoré dokonca hovoria o zabíjaní detí! Hnus! Sľubujem, že keď skončí matovičovská a lipšicovská mafia, vražda Milana Lučanského bude riadne vyšetrená a páchatelia tvrdo potrestaní. Z tohto sa nevyvlečú,“ odkazuje kompetentným Blaha.

Syn Lučanského: Aktuálne stále čakáme

Prirodzene, eReport sa spojil aj s Adamom Lučanským, synom nebohého generála a exprezidenta polície, ktorý slová Ľuboša Blahu potvrdil. A nielen to. Naznačil aj iné veci, ktoré sú, v kontexte toho, čo sa udialo a čo sa u nás v policajných zložkách a politických kruhoch deje, oveľa desivejšie.

Adam Lučanský tvrdí, že to napadli takým spôsobom, že nie je možné to nejako logicky odôvodniť bez toho aby sa ukázalo, že on je „kretén“, alebo pochybil personál, alebo ktokoľvek.

„Tvrdenia o znalcoch sú pravdivé, navyše pri druhej obhliadke tela, kde mal byť a nebol druhý znalec, došlo zrejme k falšovaniu podpisu,“ poznamenal pre eReport Adam Lučanský. Podľa syna nebohého generála to, čo Blaha uvádzal, bolo napísané v sťažnosti, ktorú zaslal splnomocnený zástupca rodiny, Radačovský, vyšetrovateľovi. „Vyšetrovateľ v uznesení napísal, že je to tak, ako to uzavrela exminiserka Kolíková a celá komisia. Vyšetrovateľ vychádzal z toho, čo povedali svedkovia. My sme to však napadli a aktuálne čakáme, pretože sa stále nevyjadril vyšetrovateľ, ako to podľa neho bolo, teda aby sedeli veci,“ skonštatoval generálov syn, podľa ktorého to napadli takým spôsobom, že nie je možné to nejako logicky odôvodniť bez toho aby sa ukázalo, že on je „kretén“, alebo pochybil personál, alebo ktokoľvek.

Vyšetrovateľ mal zamietnuť vypočutie Lipšica

„Vyšetrovateľ bude musieť napísať, že spravil chybu v nejakom postupe, alebo čokoľvek zanedbal, a bude musieť tiež vzniesť obvinenia. A buď to bude znalec, alebo personál nemocnice, alebo nejaká ďalšia osoba. Podľa Radačovského je zle naklasifikované aj obvinenie, ktoré vzniesol vyšetrovateľ na neznámeho páchateľa, lebo to mal byť len Zbor väzenskej a justičnej stráže. Vyšetrovateľ síce vraj všetkých, ktorých mal, aj vypočul, ale podľa neho k ničomu nedošlo,“ prízvukuje Lučanský ml., ktorý ale chcel, aby boli vypočutí ďalší advokáti. Vyšetrovateľ ich ale všetkých zamietol, rovnako ako zamietol prizvať ďalšieho znalca. „Teraz už ale ďalší znalec nemôže spraviť nič, lebo telo už nie je možné exhumovať,“ dodal generálov syn s dôvetkom, že k jedinému, k čomu môže vyšetrovateľ dospieť a uzniesť sa je, že jeho otec si to všetko nespôsobil sám, a že došlo k pochybeniu personálu.

Kolíková podľa generálovho syna vedome klame

Adam Lučanský je sklamaný z toho, že už tri mesiace od podania ich sťažnosti sa v podstate nič nedeje. „Ktovie, kde sa oni zasekli. Je v tom asi to, že oni sa od tej ich pôvodnej verzie nemôžu odchýliť. Keby priznali, že sa to stalo tak, ako sa to stalo, tak už by to bolo dávno uzavreté, lenže to sa nestalo a od tejto vlády sa to, ako to v skutočnosti bolo, zrejme nikdy nedozvieme. Keby vyplávalo na povrch ako to v skutočnosti bolo, tak tejto veci ide zrejme o bezpečnosť štátu, narušenie národnej bezpečnosti a tiež ďalšej existencie Slovenska,“ myslí si generálov syn.

Boli a sú tam osoby, ktorú sú stále krok pred nami, lebo čokoľvek pošleme papierovo, tak to z nejakého dôvodu dostane vždy špeciálna prokuratúra.

Adam Lučanský.

Teda podľa jeho stanoviska pre eReport súčasná vládna koalícia bude tvrdiť a robiť všetko pre to, že to bolo tak, ako sa „vyšetrilo“.

Zľava generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan a ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková počas tlačovej konferencie k pokusu o samovraždu väzobne stíhaného Milana Lučanského v Bratislave 30. decembra 2020. Pripomíname, že Ivan po tragickej smrti Lučanského ako šéf ZVJS skončil a od 1. februára 2021 si užíva výsluhový dôchodok. Od 15. januára 2019 je členom Klubu generálov SR. – Foto: tasr

Podstata celej veci je podľa Adama Lučanského v tom, že všade figuruje Lipšic a jeho úrad. „Boli a sú tam osoby, ktorú sú stále krok pred nami, lebo čokoľvek pošleme papierovo, tak to z nejakého dôvodu dostane vždy špeciálna prokuratúra,“ vysvetľuje Lučanský ml., podľa ktorého je tam nejaký špeciálny záujem na tom, že to nemôže dopadnúť ináč ako to povedala Kolíková. „A tá vedome klamala,“ dodal.

Istý čas bol v kóme, ale nikto o tom vraj hovoriť nechce

„Vyšetrovanie marí aj Vagovič, na ktorého chceme podať trestné oznámenie, ale maria ho aj ďalší ľudia. To, kde sa to zaseklo, my iba tušíme, lebo aj na prokuratúre sú všetci akýsi zdržanliví. Keby to niekto celé začal objektívne skúmať, tak nedôjde k záveru ako exministerka Kolíková. Nie je možné, aby si človek spôsobil niekoľko zranení, aké mal otec a pritom vyšetrovateľ skonštatuje, že sa vlastne nič nestalo,“ krútil nad celou vecou generálov syn Adam, podľa ktorého jeho otec bol istý čas v kóme, ale nikto o tom vraj zo strachu hovoriť nechce. Aj podľa Lučanského ml. narušil Kaľavský štruktúru okolo vyšetrovateľa Čurillu, ktorý si aj s jeho kolegami zrejme myslel, že si už môžu robiť čo chcú.

Kaľavského „spoveď“ otvorila Pandorinu skrinku

„Aj spis Kaľavského stojí na prokuratúre, ale z tejto vlády sa do toho, rovnako ako pri mojom otcovi, nikto nepustí. Boli by hlúpi, lebo by išli sami proti sebe,“ skonštatoval Adam Lučanský. Podľa neho Kaľavský svojou otvorenou verejnou spoveďou takpovediac otvoril Pandorinu skrinku, a teraz, bojac sa o svoj život, sa musí skrývať v zahraničí. „Áno, je to tak. A teraz je v záujme štátu aby to dopadlo tak, ako chce Kolíková. Im je to jedno, pretože oni na dosiahnutie svojho cieľa idú aj cez mŕtvoly. Im je nejaký Lučanský ukradnutý, lebo tam sú v hre miliardy. A to oni dobre vedia,“ dodal pre eReport Adam Lučanský.

Vinu na smrti Lučanského vraj nenesie nikto!

Situácia kolo vyšetrenia smrti generála Milana Lučanského spoločnosť stále traumatizuje aj polarizuje. Verejnosť je už zmätená. Redakcia eReportu sa preto, prirodzene, spojila aj s prokuratúrou a políciu so siedmymi rovnakými otázkami usilujúc sa zistiť, aký majú pohľad na slová Ľuboša Blahu a kde je problém, že sa situácia okolo spisu z vyšetrovania smrti Milana Lučanského niekde zasekla. Odpovede boli síce zaujímavé, ale bežnému človeku, ktorý chce konečne poznať pravdu, nič nehovoriace. Navyše, každá z oslovených štátnych orgánov tvrdenia Ľuboša Blahu, ktoré potvrdil aj Lučanského syn „záhadne“ ignorovala. Z toho, čo odpísala polícia je však jasné, že – skutok sa nestal, teda že vinu na smrti Milana Lučanského nenesie nikto! Napokon, z reakcií kompetentných si urobte, drahí čitatelia, už názor sami.

Otázky, ktoré sme štátnym inštitúciám poslali:

 1. Vyskytli sa v prípade nejaké nové dôkazy, ktoré by bránili v jeho ukončeniu a odovzdaniu na ďalšie konanie?
 2. Ako sa nič nevyskytlo, v akom stave je vyšetrovanie? Je už ukončené?
 3. Ak áno, kde sa to „zaseklo“ keď nebola verejnosť informovaná o tom, čo vyšetrovanie prinieslo?
 4. V koho rukách je teraz vyšetrovací spis?
 5. Kedy môže verejnosť očakávať nejaké relevantné informácie?
 6. Ak Ľuboš Blaha pustil niečo do éteru, a sú to falošné dôkazy a informácie, môže mu niečo za to hroziť?
 7. Môžu Ľubošom Blahom zverejnené prípadne pravdivé informácie nejako ovplyvniť závery vyšetrovania? Mohlo by na základe nich v ňom ešte pokračovať a preveriť ich?

Prešovská prokuratúra: Spracovávame sťažnosti

Hore uvedené otázky sme poslali Generálnej prokuratúre SR, ktorá ich následne odstúpila tak, ako sme ich napísali, Krajskej prokuratúre v Prešove. „Na základe žiadostí o informáciu uvádzam, že dozorujúci prokurátor v súčasnej dobe ešte spracováva rozhodnutie o sťažnosti splnomocnencov poškodených proti rozsiahlemu uzneseniu vyšetrovateľa Úradu inšpekčnej služby o zastavení trestného stíhania a v tejto súvislosti preskúmava súvisiaci rozsiahly spisový materiál. O rozhodnutí prokurátora bude verejnosť informovaná,“ reagoval na otázky eReportu Marián Spišák, hovorca krajskej prokuratúry v Prešove.

Ministerstvo o skutkoch 1 až 4: Trestné stíhanie zastavené!

Nasledovala obsiahla paragrafová reakcia rezortu vnútra, ktorý vedie minister Roman Mikulec (OĽANO) a v ktorého pôsobnosti je aj Policajný zbor SR, vrátane elitných vyšetrovateľov NAKA. Stanovisko ministerstva na naše otázky prinášame:

…je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie…

„K predmetnej veci môžeme uviesť, že vyšetrovateľ ÚIS dňa 8.6.2022 vydal uznesenie o zastavení trestného stíhania, ktoré bolo začaté pre 4 skutky.  Podľa § 215 ods. 1 písm. a) Trestného poriadku v spojení s § 215 ods. 4 Trestného poriadku (z dôvodu, že je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie) bolo zastavené trestné stíhanie vo veci zločinu porušovania povinnosti dozornej služby podľa § 408 ods. 1, ods. 3, ods. 4 Trestného zákona s poukazom na § 134 ods. 2 písm. a) Trestného zákona (skutok 1 – išlo o podozrenie, že príslušník ZVJS v rámci výkonu svojej služby nevykonával v stanovených intervaloch zvýšený dohľad nad obvineným Milanom Lučanským) a vo veci prečinu marenia úlohy verejným činiteľom podľa § 327 ods. 1. ods. 2 Trestného zákona (skutok 4 – išlo o podozrenie, že príslušník ZVJS konal v rozpore zo všeobecne záväznými a internými predpismi o zaobchádzaní s obvinenými a odsúdenými a neprijal adekvátne opatrenia zodpovedajúce zdravotnému a psychickému stavu obvineného Milana Lučanského).

Vo všeobecnosti uvádzame, že Úrad inšpekčnej služby sa nebude vyjadrovať ku konkrétnym vyšetrovaniam, preverovaniam, vykonaným, či plánovaných úkonom v rámci vyšetrovania, či preverovania.

Ministerstvo vnútra SR o kauze Lučanský.

Podľa § 215 ods. 1 písm. b) Trestného poriadku v spojení s § 215 ods. 4 Trestného poriadku (z dôvodu, že tento skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci) bolo zastavené trestné stíhanie vo veci  zločinu ublíženia na zdraví podľa § 155 od. 1, ods. 3 písm. b) Trestného zákona s poukazom na § 134 ods. 2 písm. a) Trestného zákona (skutok 2 – išlo o podozrenie z úmyselného spôsobenia ťažkej ujmy obvinenému Milanovi Lučanskému dňa 29.12.2020 v cele ÚVV a ÚVTOS Prešov, v dôsledku ktorých došlo k smrti obvineného) a vo veci obzvlášť závažného zločinu Zneužívania právomoci verejného činiteľa podľa § 326 ods. 1 písm. a), ods. 4 písm. c) Trestného zákona s poukazom na § 134 ods. 2 písm. a) Trestného zákona v jednočinnom súbehu s prečinom ublíženia na zdraví podľa § 156 ods. 1 Trestného zákona (skutok 3 –  išlo o podozrenie, že príslušník ZVJS v Prešove mal 9.12.2020  fyzicky napadnúť obv. Milana Lučanského v jeho cele, následkom čoho mu malo byť spôsobené zranenia  pravého oka a jeho okolia). V súčasnosti sa čaká na rozhodnutie dozorového prokurátora o sťažnosti proti predmetnému uzneseniu. Vo všeobecnosti uvádzame, že Úrad inšpekčnej služby sa nebude vyjadrovať ku konkrétnym vyšetrovaniam, preverovaniam, vykonaným, či plánovaných úkonom v rámci vyšetrovania, či preverovania.“

Pripájame video s druhým synom Lučanského, Jakubom

Ak máte pocit, že po vyjadreniach kľúčových orgánov štátu nie ste o nič múdrejší, možno s tým len súhlasiť. Ako bodku za týmto našim investigatívnym zisťovaním a naháňaním údajných hoaxov, napríklad o tom či Blaha neklame a nezavádza, pripájame video s druhým synom Milana Lučanského, Jakubom. Ten ešte v júni tohoto roka prelomil svoje mlčanie a exkluzívne pre eReport odpovedal redaktorke Mimi Šramovej na otázky týkajúce sa tragického úmrtia svojho otca.

Zdroj: youtube.com/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kauza Lučanský: Skutok sa nestal? Rodina podala šokujúce sťažnosti, eReport dal otázky štátu!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku