tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Miliardár Elon Musk.
Miliardár Elon Musk. Foto: tasr/ap

Miliardár Musk predstavil mierový plán, dal aj hlasovať: Triumf Ukrajiny v totálnej vojne je nepravdepodobný!

AKTUALIZOVANÉ – Americko-kanadsko-juhoafrický miliardár Elon Musk v pondelok na sociálnej sieti Twitter predstavil svoj mierový plán pre Ukrajinu. Ako však komentovala britská stanica Sky News, novinári aj akademici mu vzápätí odporučili, aby radšej ostal pri technológiách a investíciách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová počas summitu lídrov členských krajín NATO v anglickom Watforde 4. decembra 2019.
  2. Na archívnej snímke z 1. decembra 2020 miliardár a podnikateľ Elon Musk
  3. Ruský prezident Vladimir Putin.
  4. Ľudia sledujú na televíznej obrazovke vypálenie rakety Severnou Kóreou počas vysielania správ na železničnej stanici v Soule 14. januára 2022.
  5. Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ.
  6. Lloyd Austin
  7. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Treba opätovne usporiadať voľby (sic!) v anektovaných oblastiach pod dohľadom OSN. Ak to bude vôľa ľudí, Rusko sa odtiaľ stiahne. Krym nech sa oficiálne stane súčasťou Ruska, ako to bolo od roku 1783 (až do chyby Nikitu Chruščova). Je potrebné zabezpečiť zásobovanie Krymu vodou. Ukrajina zostane neutrálna,“ napísal Musk v pondelok, pričom ponúkol svojim sledovateľom možnosť hlasovať s možnosťami „ÁNO“ alebo „NIE“.

Zdroj: twitter.com/elonmusk

O niečo neskôr napriek viacerým krickým reakciám dal Musk ďalší post. Takisto s možnosťou hlasovať. „Skúsme teda toto: vôľa ľudí žijúcich na Donbase a na Kryme by mala rozhodnúť, či sú súčasťou Ruska alebo Ukrajiny,“ vyzval k hlasovaniu.

Zdroj: twitter.com/elonmusk

Ukrajinský prezidentský poradca Mychajlo Podoľak mu odpovedal, že má lepší návrh: „1. Ukrajina oslobodí svoje územia. Vrátane anektovaného Krymu. 2. Rusko bude demilitarizované a zbavené jadrových zbraní, aby už nemohlo ohrozovať iných. 3. Vojnoví zločinci budú predvedení pred medzinárodný tribunál.“

Aj Zelenskyj spustil hlasovanie

Na Muskov mierový plán zareagoval aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Na Twitteri v pondelok večer spustil hlasovanie s otázkou: „Ktorého Elona Muska máte radšej? – Toho, ktorý podporuje Ukrajinu. – Toho, ktorý podporuje Rusko.“ Hlasovať je možné do utorka večera.

„Ak vám záleží na ukrajinskom ľude, hľadajte mier“

Známy miliardár však pridal ešte jeden status, v ktorom odkázal: „Rusko robí čiastočnú mobilizáciu. Ak je Krym ohrozený, idú do plnej vojnovej mobilizácie. Smrť na oboch stranách bude zničujúca. Rusko má viac ako trojnásobok obyvateľov Ukrajiny, takže víťazstvo Ukrajiny v totálnej vojne je nepravdepodobné. Ak vám záleží na ukrajinskom ľude, hľadajte mier.“

Zdroj: twitter.com/elonmusk

Zdroj: tasr/twitter-elonmusk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Miliardár Musk predstavil mierový plán, dal aj hlasovať: Triumf Ukrajiny v totálnej vojne je nepravdepodobný!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku