tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
David Petraeus. FOTO TASR/AP FILE - Former CIA Director David Petraeus prepares to testify on Capitol Hill in Washington, Sept. 22, 2015, before the Senate Armed Services Committee hearing on Middle East policy. Petraeus apologized to Congress for sharing classified information with a biographer with whom he was having an affair. Petraeus, was forced to resign and pleaded guilty to a federal misdemeanor for sharing classified material. (AP Photo/Evan Vucci, File)

Je jadrová katastrofa reálna?! Petraus: Ak Putin na Ukrajine použije jadrové zbrane, USA zničia ruské vojská

Ak ruský prezident Vladimir Putin použije na Ukrajine jadrové zbrane, USA a ich spojenci zničia ruské jednotky a vybavenie na ukrajinskom území a potopia tiež ruskú Čiernomorskú flotilu. V nedeľu pred tým varoval bývalý riaditeľ americkej výzvednej služby CIA David Petraeus. Informuje denník The Guardian.

Varovanie švorhviezdičkového armádneho generála vo výslužbe prišlo niekoľko dní po tom, ako Putin vyjadril názory, ktoré mnohí interpretujú ako hrozbu širšej vojny medzi Ruskom a Západom.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Šéf diplomacie Európskej únie Josep Borrell.
  2. Čečenský vodca Ramzan Kadyrov
  3. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
  4. Nord Stream2 - ilustračné foto
  5. zelenský ruská cirkev podvratná činnosť
  6. Remišová vyzýva prezidentku: Okamžite zasiahnite voči Žilinkovi

„Len hypoteticky – odpovedali by sme tým, že by sme viedli kolektívne úsilie NATO, ktoré by zlikvidovalo všetky ruské konvenčné sily, ktoré môžeme vidieť a identifikovať na bojiskách na Ukrajine, na Kryme, ako aj všetky plavidlá v Čiernom mori,“ povedal Petraeus pre spravodajskú stanicu ABC News.

Doplnil, že o tom ešte nehovoril s poradcom pre národnú bezpečnosť Jakeom Sullivanom. O pravdepodobnej reakcii USA na jadrovú eskaláciu zo strany Ruska však bola Moskva už opakovane informovaná.

Na otázku, či použitie ruských jadrových zbraní na Ukrajine vtiahne USA a NATO do vojny, Petreaus odpovedal, že to nespustí článok 5 Severoatalantickej zmluvy vyzývajúci na kolektívnu obranu. „Reakcia USA a NATO“ by však bola náležitá napriek tomu, že Ukrajina nie je súčasťou NATO, povedal Petreaus.

Exriaditeľ CIA pripustil, že pravdepodobnosť rozšírenia atómovej radiácie do krajín NATO by sa podľa článku 5 mohla vykladať ako útok na člena NATO.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je jadrová katastrofa reálna?! Petraus: Ak Putin na Ukrajine použije jadrové zbrane, USA zničia ruské vojská

Odoberať
Upozorniť na
28 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku