tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj občanom na Ukrajine: Kto neslúžil Rusom, nemá sa čoho obávať!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa po úspechoch ofenzívy Kyjeva usiluje o získanie dôvery obyvateľstva, ktoré zostalo na Ruskom okupovaných územiach. „Ruskí propagandisti v oblastiach zatiaľ ovládaných okupantmi presviedčajú ľudí, že Ukrajina bude takmer každého, kto zostane na obsadenom území, považovať za kolaboranta. To je šialené,“ povedal Zelenskyj v pondelok večer v pravidelnom videopríhovore. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová počas summitu lídrov členských krajín NATO v anglickom Watforde 4. decembra 2019.
  2. Miliardár Elon Musk.
  3. Ruský prezident Vladimir Putin.
  4. Ľudia sledujú na televíznej obrazovke vypálenie rakety Severnou Kóreou počas vysielania správ na železničnej stanici v Soule 14. januára 2022.
  5. Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ.
  6. Lloyd Austin
  7. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  8. Na snímke ukrajinský minister vnútra Denys Monastyrskyj (druhý vľavo) sa rozpráva s bojovníkom pluku Azov.

Kto neslúžil Rusom, nemá sa čoho obávať, podotkol ďalej Zelenskyj. Podpora, ktorú obyvateľstvo preukazuje okupantom, je podľa neho len „ojedinelá“, a to napriek tomu, že sa pod okupačnou správou zatiaľ nachádzajú „státisíce“ ľudí.

Ohlásil aj vyplácanie dôchodkov a sociálnych dávok

Tieto vyjadrenia ukrajinského prezidenta protirečia ruským naratívom, podľa ktorých sa obyvatelia v štyroch čiastočne obsadených ukrajinských oblastiach – Doneckej, Luhanskej, Záporožskej a Chersonskej – väčšinovo vyslovili za pričlenenie k Rusku, konštatuje DPA. S týmto odôvodnením ruský prezident Vladimir Putin tieto oblasti po falošných referendách anektoval.

Zelenskyj vo videopríhovore ďalej informoval o ďalších územných ziskoch ukrajinskej armády a ohlásil aj vyplácanie dôchodkov a sociálnych dávok na opätovne dobytom území.

Z EÚ dostane Kyjev pomoc vo výške päť miliárd eur

Európska únia sa v memorande o porozumení v pondelok zaviazala poskytnúť Ukrajine ďalšiu finančnú pomoc vo výške päť miliárd eur. Lotyšský podpredseda Európskej komisie Valdis Dombrovskis na Twitteri vysvetlil, že tieto peniaze od Európskej únie by mali ísť na bezprostredné zabezpečenie likvidity ukrajinského štátu a vyplácanie miezd a dôchodkov. Prvá tranža má prísť na Ukrajinu v polovici októbra, ďalšie dve ešte do konca tohto roka.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj občanom na Ukrajine: Kto neslúžil Rusom, nemá sa čoho obávať!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku