tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
FOTO TASR/AP

Rada federácie rozhodla: Schválila zmluvy o pričlenení štyroch ukrajinských oblastí

Horná komora ruského parlamentu, Rada federácie, v utorok jednohlasne ratifikovala zmluvy o vstupe ukrajinskej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky a Chersonskej a Záporožskej oblasti do Ruskej federácie. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Ratifikovali zmluvy

Zmluvy o pričlenení štyroch ukrajinských oblastí, ktoré počas sedem mesiacov trvajúceho konfliktu obsadila ruská armáda, schválila v pondelok dolná komora ruského parlamentu – Štátna duma.

Ratifikované zmluvy teraz budú predložené ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ktorý ich musí podpísať, aby bol formálny proces anexie úplný. Rusko začalo formálny proces pričlenenia ukrajinských oblastí okupovaných ruskou armádou minulý týždeň. K anexii asi 18 percent ukrajinského územia Moskva pristúpila na základe tzv. referend o pripojení k Rusku, ktoré sa v štyroch ukrajinských regiónoch konali od 23. – 27. septembra. Podľa západných krajín a Kyjeva boli v rozpore s medzinárodným právom, konali sa pod nátlakom a nereprezentovali skutočnú verejnú mienku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ.
  2. Miliardár Elon Musk.
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  4. Lloyd Austin
  5. Riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Grossi počas návštevy Kyjeva 6. októbra 2022.

Podľa denníka The Guardian je nepravdepodobné, že anexiu uzná akákoľvek iná krajina okrem Ruska. Moskva v súčasnosti nemá zrejme pod kontrolou celé územie ani jednej z ukrajinských oblastí, ktoré sa snaží anektovať. Ukrajinskej armáde sa údajne podarilo naspäť dobyť časť územia v Chersonskej oblasti a ďalej postúpila aj na východe krajiny, píše Guardian.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rada federácie rozhodla: Schválila zmluvy o pričlenení štyroch ukrajinských oblastí

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku