Hokej: dôležité tri body v zápase proti Považanom

Trnavskí hokejisti výborne zvládli zápas s Považskou Bystricou. Kľúčom k víťazstvu boli hlavne využité presilové hry. Boj o predkolo play-off je preto stále otvorený. Zároveň získanými troma bodmi, odskočili v tabuľke Rimavskej Sobote, ktorú privítajú v najbližšom domácom zápase 24. januára.

HK Gladiators Trnava – HK 95 Považská Bystrica 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly : 14. Antonov (Jurák, Kupka), 27. Kocúr (Škultéty, Zahradník), 33. Holovič (Jurák, Ružek), 55. Jurák (Škultéty, Antonov), 58. Antonov (Kukumberg, Jurák) – 14. Lušňák (Cíger), 50. Urbánek (Zlocha, Ďurkech J.)

Trnava

Hollý – Škultéty, Kocúr, Ejem, Marko, Danko, Dúžek, Kohút – Antonov, Holovič, Jurák – Miklík, Kukumberg, Múčka – Alapuranen, Kupka, Galimov – Zahradník, Haščič, Ružek

P. Bystrica

Maťovčík – Scheuer, Meszároš, Omelka, Zaťko, L. Ďurkech, J. Ďurkech, Zlocha, Hlinka – Cíger, Rufati, Lušňák – Tománek, Ligas, Vorona – Král, Zlocha, Urbánek – Buchman, Scasnik, Zemko

Zbytočný gól ihneď po využitej presilovke

Na úvod dôležitého duelu mali viac puk na hokejkách Považskobystričania. Na trnavskú bránu išlo pár nebezpečnejších pokusov, no gól nepadol. Hra sa neskôr vyrovnala. Antonov však využil presilovku a domáci gladiátori išli do vedenia. Vraví sa, že úsek ihneď po strelenom góle je veľmi dôležitý. Potvrdilo sa to aj v stredu na trnavskom zimáku. Slabý dôraz pred vlastnou bránou využil Cíger, vystrelil a odrazený puk upratal do siete Lušňák. Po prvej tretine sa šlo do kabín za stavu 1:1.

Vydarená prostredná dvadsaťminútovka zápasu

Do druhej tretiny nastúpili trnavskí hokejisti veľmi aktívne. Hru mali pod kontrolou. Súpera dokázali zatvoriť pred bránu aj v hre 5:5. Z podobnej situácie padol aj druhý gól domácich. Puk sa dostal na modrú čiaru, Škultétyho strela sa odrazila od zadného mantinelu pred bránu a Kocúr dorazil puk za chrbát brankára Maťovčíka. Išlo o stý gól gladiátorov v tejto sezóne. Trnavčania boli aj po tomto góle aktívni. Považsko-bystričania opäť faulovali. V presilovke o dvoch hráčov prepálil všetko čo mu stálo v ceste Holovič. Trnava viedla po dvoch tretinách o dva góly.

Dôležité víťazstvo za tri body

Gladiátori si aj v tretej časti hry držali náskok. Považská Bystrica však nechcela z Trnavy odísť naprázdno. Keď v 50. minúte znížil Urbánek zdalo sa, že budeme svedkami drámy. Zvlášť keď domáci ponúkli vo vlastnej presilovke súperovi dva samostatné nájazdy. Brankár Hollý však svojich spoluhráčov podržal a vyrovnanie nepripustil. Pokoj na trnavské hokejky priniesol Jurákov teč Škultétyho strely. Gladiátori viedli o dva góly. Dve minúty pred koncom ešte odvolal hosťujúci tréner brankára a Trnavčania druhým zásahom Antonova spečatili svoje víťazstvo gólom do prázdnej bránky na 5:2.

Hlasy po zápase

Roman Straka (asistent trénera Trnavy)

„Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Považská ma dobrý tím, nie nadarmo sú tak vysoko v tabuľke. Dnes sme si pomohli presilovkami, najmä v druhej tretine, keď sme súperovi odskočili na 2 góly. Napriek tomu, že súper  v tretej tretine znížil, na záver sme to poistili.  Víťazstvo si vážime.“

Jakub Ručkay (tréner P. Bystrice)

„Dnes gratulujem súperovi. To nasadenie, ktoré bolo v hráčoch súpera bolo citeľné, bolo vidieť, že sa chcú už posunúť vyššie v tabuľke, hrali perfektne, boli aktívnejší, napádali nás, čo nám robilo problémy. Mali sme tam aj dobré pasáže, ale boli to veľmi krátke úseky hry. V druhej tretine sme totálne vybuchli v disciplíne a Trnava to potrestala. Zaslúžene vyhrali za 3 body.“