eReport.sk
Danica Nejedlá
Danica Nejedlá, foto: TV Markíza

Danica Nejedlá: Zrelosť na obrazovku patrí, podobne ako mladosť!

Patrí medzi najskúsenejšie novinárky na televíznej obrazovke. Danica Nejedlá (49) si vyskúšala aj reportáže v nebezpečnom Afaganistane. Je presvedčená, že zrelosť na obrazovky patrí!

Danica patríte medzi najznámejšie moderátorky TV Markíza ale aj najskúsenejšie – ako s postupom času hodnotíte svoju doterajšiu kariéru?

Mne sa splnili, čo sa týka práce, dva sny. Pracovať v rádiu a v televízií. To prvé mi pomohlo k tomu druhému. Mám veľké šťastie, že robím prácu, ktorú mám veľmi rada. A ďalšie šťastie, že som mala a mám stále možnosť robiť s mnohými skvelými ľuďmi a profesionálmi, aj na rôznych výnimočných projektoch a reláciách.

Dostala som možnosť pracovať nielen ako redaktorka, ale aj ako moderátorka našich Televíznych novín, Nočných TN, Rýchlych TN a teraz Prvých TN a moderovanie Mimoriadnych Televíznych novín. No a potom to bola takmer desiatka dokumentov, alebo iná výzva ako je byť na druhej strane kamery a dramaturgicky sa spolupodieľať na našich mimoriadnych reláciách, volebných štúdiách.

Zhodnotenie mojej práce nechám na iných, i keď verím, že jednou známkou na vysvedčení je aj pozitívne hodnotenie divákmi, keď som vďaka ním a ich hlasom získala ocenenie OTO, SLOVENKA roka v kategórii médiá či Telkáč roka a rôzne odborné ceny, ktoré som dostala za reportáže.

Začínali ste na pozícií redaktorky – čím bola táto práca pre vás zaujímavá?

Svojou rozmanitosťou, rýchlosťou a tým, že každý deň je iný. Je vždy potrebné zorientovať sa v téme, naštudovať podklady, informácie, a to vo veľmi krátkom čase. Každý deň sa vlastne udeje niečo, čo ovplyvní životy ľudí. Sú rána kedy som netušila, kde sa v ten deň s kamerou ocitnem a sú situácie, kedy sa pokojná chvíľa zmení v zlomku sekundy na dramatické chvíle.

Prepracovali ste sa až k moderovaniu a k vedúcej vydania – ako vnímate svoje novšie pozície?

Všetky sa tak nejako počas tých krásnych rokov v Markíze u mňa prepletajú, keďže aj ako redaktorka som moderovala či robila dramaturgiu na špeciálne relácie, teraz niekedy zaskakujem kolegov keď treba, ale to hlavné sú Prvé televízne noviny a Mimoriadne TN, tých máme v poslednom čase čoraz viac.

Nimi naša redakcia čo najrýchlejšie reaguje na mimoriadne situácie, správy, udalosti, ktoré sa udejú, takže viackrát sa mi stalo, že už som bola doma, alebo som mala iný program, ale do hodiny som už stála pred kamerou a informovala napríklad o teroristických útokoch či úmrtí Karla Gotta.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport