eReport.sk
Michal Bartek, poslanec Hlasu
Michal Bartek, poslanec Hlasu

Poslanec za Hlas Bartek: Ľudia v regiónoch vedia, kto sú PS a preto sa nestáva, že by niekto z nich stál na čele obce


Michal Bartek sa rozprával s redaktorom eReportu, Dominikom Papalom. Poslanec za Hlas-SD sa vyjadril k výhradám liberálnych poslancov. Tých trápi, že vláda na výjazdových rokovaniach pomáha obciam. Tvrdia, že vláda pomáha iba „svojim“ starostom. Bartek sa voči tomu ohradil a vysvetlil, že problém je skôr v tom, že máloktorá obec v regióne má na svojom čele liberála.  

Michal Bartek je poslancom Národnej rady SR a zároveň podpredsedom trenčianskeho samosprávneho kraja. 

Bartek sa rozprával s redaktorom eReportu

Zdroj: Youtube eReport

Rozhovor začali s témou europoslancov. Podľa Barteka europoslanec Hojsík len lieta z Buselu a naspäť a je „neuveriteľná hanba“, že slovenský europoslanec kydá na svoju krajinu a na slovenskú vládu v EÚ. Podľa Barteka, jeho reči už nikoho v Bruseli nezaujímajú, väčšinou hovorí pred prázdnym plénom. Bartek si myslí, že naši liberálni europoslanci sú každému na smiech, pretože ohovárajú vlastnú krajinu a to je svetový unikát.

Pripomenul, že keď vo väzbe zomierali za „hrôzovlády Matoviča a Hegera“ ľudia, tak vtedy boli ticho. Teraz keď sa má odstreliť jeden medveď, tak sa chcú hádzať pod kamióny a bránia šelmy na úkor ľudí.  Dodal, že o naše lesy by sa nemali starať pomýlení mimovládkari.

Čo sa týka legislatívnych návrhov, tam je poslanec mimoriadne hrdý na niektoré návrhy pochádzajúce z rezortov, ktoré patria Hlasu. Veľmi víta pomoc samosprávam s verejným obstarávaním a teší sa na túto „revolúciu vo verejnom obstarávaní“. Poľa neho starý zákon bol brzdou pre samosprávy. Je veľmi sklamaný z naratívu liberálov a hnutia Slovensko (Matovič), ktorí hovoria, že novelizáciou sa idú rozviazať ruky starostom aby mohli kradnúť. Z takýchto poznámok je Michal Bartek zhrozený.  

Bartek upozornil aj na to, že poslanci z Progresívneho Slovenska a poslanci okolo I. Matoviča klamú, že výjazdové vlády slúžia na staranie sa len o vlastných starostov vlády. Podlanec za Hlas ale zdôraznil, že iba zachraňujú, čo narobil Matovič a spol.

Rovnako tak je Bartek pyšný na zákon o 13. dôchodkoch, ktorý ide teraz do druhého čítania.  

Podľa neho ľudia v regiónoch vedia, čo sú poslanci z PS zač a preto sa ani nestáva, že by niekto z PS stál na čele niektorej obce. Zdôraznil, že peniaze do regiónov vláda dáva na prospešné veci, rekonštrukcie škôl, škôlok a pod.  

Poslednou témou rozhovoru bol poslanec Krúpa a jeho návrh na rezolúciu. S návrhom prišiel na brannobezpečnostný výbor. Chcel by aby sa prijala rezolúcia, aby odsúdila vláda „agresora“, Rusko. Poslanec za Hlas zdôraznil, že k Ukrajine sa vláda už niekoľkokrát vyjadrila, nevidí dôvod pre to aby sa každého pol roka vyjadrovala vláda k Ukrajine nanovo. „Volajme po mieri,“ dodal poslanec.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanec za Hlas Bartek: Ľudia v regiónoch vedia, kto sú PS a preto sa nestáva, že by niekto z nich stál na čele obce

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: