eReport.sk
Ladislav Kamenický - minister financií SR
Ladislav Kamenický - minister financií SR/zdroj/ereport.sk

Minister Kamenický: Matovič vymyslel petíciu, proti niečomu, čo neexistuje! Je to obyčajné klamstvo


Matovič chce mať zo Slovenska Absurdistan. To nikdy nedovolíme! Uviedol na sociálnej sieti minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kaliňák bez servítky

Nič také neexistuje

,,Je to obyčajné klamstvo! Nič také neexistuje,“ reaguje minister financií na Matovičovu petíciu, proti niečomu, čo neexistuje!

,,OĽANO si vymyslelo, že vraj chceme mestám a obciam zobrať kompetencie pri rozhodovaní o vzniku kasín a herní,“ vysvetľuje v statuse Kamenický.

Ministerstvo financií reaguje:

Ministerstvo financií (MF) SR odmietlo informácie, podľa ktorých chce zobrať samosprávam kompetencie v súvislosti s reguláciou hazardných hier. Rezort tak reagoval na vyjadrenia viacerých opozičných politických strán a na vyhlásenie petície, ktorá požaduje zachovanie súčasného stavu.

,,MF sa ostro ohradzuje voči informáciám, ktoré začali šíriť niektoré opozičné politické strany, že Ministerstvo financií SR plánuje obmedziť regulačné kompetencie samosprávam v súvislosti s hazardom,“ uviedol rezort. Ministerstvo tvrdí, že dané informácie sa nezakladajú na pravde a ide podľa neho doslova o šírenie poplašnej správy. ,,MF SR žiadne legislatívne zmeny v tomto smere nepripravuje a ani nemá zámer obmedziť kompetencie samosprávam pri téme hazardu,“ zopakoval rezort.

Spustenie petície

Spustenie petície v utorok ohlásilo opozičné hnutie Slovensko a mimoparlamentní Demokrati. Údajný zámer vlády zmeniť súčasný stav kompetencií v súvislosti s hazardom kritizovali aj opozičné strany KDH a PS. ,,MF považuje organizovanie petície proti niečomu, čo nie je pravda za absurdné a takéto konanie je v plnej zodpovednosti subjektu, ktorý takúto petíciu organizuje,“ dodalo MF.

Zdroj: fb/tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Kamenický: Matovič vymyslel petíciu, proti niečomu, čo neexistuje! Je to obyčajné klamstvo

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: