eReport.sk
R. Huliak na tému: priority pre rok 2024
Rudolf Huliak, foto:yt/ereport

Huliak: ekológovia Hojsík s Wiezikom sa dvakrát do týždňa vozia na prúdových lietadlách do a z Bruselu


Huliak všetko vysvetlil! Predseda výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Rudolf Huliak sa porozprával s redaktorom eReportu. Vysvetlil, prečo fajčil cigaru vo svojej kancelárii v Národnej rade, aj to, prečo štátny tajomník Filip Kuffa lietal nad Národným parkom. Má to svoje dôvody!   

Huliak všetko vysvetlil!

V prvej časti rozhovoru vysvetľoval poslanec NR SR, prečo fajčil cigaru vo svojej kancelárii v Národnej rade. Krátke video s jeho „počinom“ obletelo Slovensko a hneď sa našli moralisti, novinári a politic, ktorí sa k nemu vyjadrili. Huliak vysvetlil, že v kancelárii sa fajčiť ani nedá, keďže sú tam protipožiarne senzory. Tabakový dym vyslovene pomáha udržiavať jeho rastlinky, ktoré si pestuje v sklenenej nádobe, pri zdraví. Raz do týždňa si preto zapáli cigaru a fukne na rastlinky dym.  

Huliak chce uľahčiť život ľudí na vidieku

Najväčšou vecou na ktorej R. Huliak, okrem opatrení v súvislosti s medveďom hnedým pracuje, je novela zákona o veterinárnej starostlivosti. Vo všeobecnosti ide o to, uľahčiť ľuďom na vidieku chov dobytka a iných zvierat, pre vlastnú konzumáciu a iné využitie.

Huliak upozornil, že Slovensko za minulej vlády bez rozmyslu implementovalo všetky „nezmysly z EÚ“ až tak, že sme si skoro zničili vlastný vidiek. Uviedol, že sme na len 17 percentnej potravinovej sebestačnosti. „Tento zákon má dopomôcť k tomu, k čomu sa zaviazala naša vláda,“ upozornil poslanec. Ten je presvedčený, že Slovensko musí znovu-naštartovať naše hospodárstvo, aby mali naši občania prístup k lacnejším potravinám.

Rozhovor R. Huliaka pre eReport

Novelou zákona chce Huliak docieliť, aby chova zopár kusov dobytka, či iných úžitkových zvierat nepodliehal povinnosti nahlasovať na veterinárnu správu. Tí, čo takúto zbytočnú byrokraciu zaviedli tvrdili, že chcú ochraňovať obyvateľstvo. Huliak v tejto súvislosti dodal, že Očová má 780 rokov ešte nikdy nikto z domácej svine či králika ani neochorel, ani nezomrel.    

Témou diskusie s eReportom bol aj „povyk“ okolo Filipa Kuffu kvôli jeho preletu nad Veľkou a Malou Fatrou. Toto bola podľa Huliaka „búrka v šerbli“. Huliak oceňuje, že štátny tajomník neúraduje z kancelárie ale chodí do terénu. Podľa neho má vďaka preletu prehľad, iba sa zviezol ponad zverený štátny majetok.

Huliak upozornil, že najväčší problém s tým majú environmentalisti ako Hojsík s Wiezikom. Tí sa však podľa neho dvakrát do týždňa vozia na prúdových lietadlách do a z Bruselu.

Poslanec NR SR upozornil aj na to, že nám základné potraviny dovážajú na stovkách kamiónov denne a sú to autá so spotrebou aj 30 litrov na 100 km. Zo zahraničia dovážame potraviny, ktoré si vieme dopestovať. Správanie liberálnych environmentalistov považuje preto za špinavý populizmus.

Poďme my Slováci ukázať Bruselu, že nebudeme dovážať nič z toho, čo si vieme dopestovať. Urobme si dotačnú politiku z EÚ tak, aby sme dotovali doma pestované potraviny na území európskych štátov, uzavrel Rudolf Huliak.  

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Huliak: ekológovia Hojsík s Wiezikom sa dvakrát do týždňa vozia na prúdových lietadlách do a z Bruselu

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: