eReport.sk
Minister financií Ladislav Kamenický, foto: eReport

Minister Kamenický: Keď raz bude pri moci PS, potom ľudia horko zaplačú nad opatreniami, ktoré prídu


Redaktor eReportu nakrútil ďalšiu reláciu „Dobré ráno z ministerstva“. Tentokrát s ministrom financií. L. Kamenický upozornil, že jeho situácia je špecifická v tom, že bývalé vlády, I. Matoviča a E. Hegera mu odovzdali financie vo veľmi zlom stave, s historicky najväčším deficitom.

Dobré ráno z ministerstva s Kamenickým

Minister financií hovorí, že súčasná vláda sa snaží robiť patrenia, ktoré budú mať najmenší vplyv na život ľudí. Pripomenul stále bežiacu energo-pomoc, ktorá je už v iných krajinách EÚ zastavená, 300 eurové príspevky pre dôchodcov, ktoré vláda vyplatila ešte na konci roka 2023 a pripomenul aj to, že medzitým sa schválili už aj plné 13. dôchodky.

Kamenický v tejto súvislosti upozornil na to, že Progresívne Slovensko a SaS tieto dôchodky nepodporili. Povedal aj to, že ak títo ľudia raz budú pri moci, zrušia 13. dôchodky, zrušia sociálne dávky, budú sa zvyšovať ceny. „PS ešte pri moci nebolo ale keď raz bude tak potom ľudia horko zaplačú nad opatreniami, ktoré tu oni budú robiť,“ dodal minister.

Dobré ráno z ministerstva

Ceny reálne klesajú

Opozícia vláde vyčíta, že ešte nezabezpečila klesanie cien potravín, ktoré sľubovala. Ladislav Kamenický však upozorňuje, že ceny reálne klesajú. Na to má aj štatistické údaje. Slnečnicový olej, múka, paradajky, to sú položky, u ktorých došlo až skoro k 30 percentnému poklesu ceny, položky ako saláma, vajcia, klesli o 20% na cene.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slováci vládu podporujú
  2. Premiér Robert Fico (Smer-SD)

Témou rozhovoru bol aj druhý pilier. Kamenický nesúhlasí s tým, aby sa peniaze ľudí investovali do rizikových fondov. V súčasnosti sa v rámci II. piliera investuje hlavne do akcií západných štátov, napríklad Nemecka alebo USA. Minister financií nevidí dôvod pre to, aby sme aj naďalej investovali do ekonomík západu. „Treba podporiť ekonomiku Slovenska,“ dodal. Zmysel podľa neho majú investície do slovenskej ekonomiky.   

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Kamenický: Keď raz bude pri moci PS, potom ľudia horko zaplačú nad opatreniami, ktoré prídu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne