eReport.sk
Peter Kotlár bude Slovensko zastupovať na zasadnutiach Svetovej zdravotníckej organizácie týkajúcich sa novej Pandemickej zmluvy. Zdroj: Peter Kotlár

Kotlár: Zásadne odmietame schválenie dokumentov Pandemickej zmluvy v navrhnutej podobe


Slováci majú ešte v živej pamäti udalosti, ktoré sa diali nielen u nás, ale v podstate v celej Európe a na celom svete počas pandémie Covid-19. A to nielen pri rozličných obmedzeniach či „liečení“, ale následne aj pri očkovaní experimentálnymi vakcínami. Na verejnosť sa už dostáva množstvo prípadov, pri ktorých bola nielen obmedzená sloboda, ale aj ublížené na zdrví, či dokonca bolo spôsobené úmrtie.  

Informovať o tom budeme aj na WHA

Skontrolovať kroky lekárov a politikov počas pandémie bol po nástupe novej vlády poverený na Slovensku poslanec Peter Kotlár. Ten však má za úlohu sledovať aj situáciu okolo novej „Pandemickej zmluvy“, ktorú pripravuje Medzinárodná zdravotnícka organizácia (WHO). Splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre preverenie procesov riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 a poslanec Národnej rady SR Peter Kotlár sa podrobne zaoberá aj aktuálnou verziou návrhu novelizácie Medzinárodných zdravotníckych predpisov (IHR-Internation Health Regulations) a aktuálnou verziou návrhu „Pandemickej zmluvy“ (Návrh dohovoru, dohody alebo iného medzinárodného nástroja o pandémii, prevencii, pripravenosti a reakcii na pandémiu).

Na stretnutiach absolvovaných minulý týždeň s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Ministerstvom zdravotníctva SR, splnomocnenec prezentoval svoje odborné a náležite odôvodnené stanoviská, zásadne odmietajúce schválenie vyššie uvedených dokumentov v navrhnutej podobe, informuje v tlačovej správe Peter Kotlár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny tajomník OSN António Guterres
  2. Slobodní v otroctve
  3. WHO je čisté zlo!

V nadväznosti na následné rokovanie s predsedom vlády SR, ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí ako aj ministerkou zdravotníctva, bol splnomocnenec a poslanec Peter Kotlár poverený zastupovaním Slovenskej republiky v Ženeve, a to na zasadnutiach, ktoré práve prebiehajú, ako aj na nadchádzajúcom Svetovom zdravotníckom zhromaždení (WHA), ktoré sa bude konať 27.mája –1.júna 2024.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kotlár: Zásadne odmietame schválenie dokumentov Pandemickej zmluvy v navrhnutej podobe

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: