eReport.sk
Eduard Chmelár
Eduard Chmelár Foto: eReport

Chmelár: Žilinka je človek na správnom mieste, demaskoval protiprávne správanie Čaputovej!

Generálny prokurátor Maroš Žilinka je podľa politického analytika a komentátora Eduarda Chmelára presne tam, kde by v tomto momente mal byť. Žilinka v závere dnešnej tlačovej konferencie oznámil, že ho čaká dôležité rozhodnutie, ktoré oznámi verejnosti čoskoro.

Ihneď sa začalo špekulovať o tom, že by sa Žilinka mohol stať novým kandidátom na prezidenta Slovenskej republiky.

Zdroj: fb/chmelareduard

Hon na paragraf 363

Na druhej strane, Chmelár sám potvrdzuje, že s obsahovou stránkou Žilinkovej tlačovej konferencie sa rozhodne stotožňuje. „Pán Žilinka doslova demaskoval nekompetentné, nedôstojné a čiastočne aj protiprávne správanie a konanie prezidentky Čaputovej. O ktorom sme viackrát písali aj na tejto stránke. Stotožňujem sa aj s jeho obhajobou paragrafu 363 ako poistky spravodlivého procesu, ktorý neraz využili aj politici súčasnej vládnej garnitúry a teraz ho demagogicky spochybňujú,“ napísal na sociálnej sieti Chmelár.

V kontexte možnej kandidatúry na prezidenta sa Chmelár domnieva, že by bolo zodpovedné, keby sa Žilinka najprv zaujímal o to, ktorá strana má záujem podporiť ho v prípadnej kandidatúre. „Dnešné ´záhadné´ vyhlásenie Maroša Žilinku, že prijal zásadné vnútorné rozhodnutie, o ktorom už informoval najbližšiu rodinu a o ktorom bude v príhodnom čase informovať aj verejnosť, prinesie množstvo špekulácií. Lebo sotva sa dá čítať inak ako tak, že sa rozhodol kandidovať za prezidenta republiky,“ myslí si jednoznačne Chmelár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. HLAS je pripravený.
  2. Žilinkov apel na stretnutí právnych expertov

Chmelár odporúča Žilinkovi zotrvanie

Žilinkove kvality si teda Chmelár cení hlavne na pozícii generálneho prokurátora: „Maroša Žilinku považujem za človeka na svojom mieste. Ktorý principiálne dbá na dodržiavanie zákonnosti v tomto štáte a nedá sa ničím ovplyvniť. Potrebujeme ho tam, kde je. Funkcia prezidenta je o niečom celkom inom. Chápem, že nevyjasnená úloha hlavy štátu u nás spôsobuje, že aj verejnosť má silné tendencie navrhovať do tohto úradu každú výraznejšiu osobnosť alebo aj takú, ktorá zasvietila na slovenskom nebi v nejakej epizóde ako kométa a na chvíľu tak na seba upozornila. Ale takto by to byť nemalo.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Žilinka je človek na správnom mieste, demaskoval protiprávne správanie Čaputovej!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php