eReport.sk
HLAS je pripravený.
Líder strany HLAS -SD Peter Pellegrini. Foto: fb/pellegrini.peter

VIDEO Pellegrini: Seniori sa stali nepriateľom vlád Matoviča a Hegera! Liberáli chcú výhody pre bohatých

Zavedenie skutočného a plnohodnotného 13. dôchodku vo výške priemerného dôchodku (dnes 640 eur) je podmienkou prípadného vstupu strany HLAS – sociálna demokracia do novej vlády. Uviedol to líder strany Peter Pellegrini na tlačovej konferencii.

„Slovenskí seniori sa proti svojej vôli stali nepriateľom vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Igor Matovič pred voľbami verejne sľúbil, že nesiahne na žiadne sociálne opatrenia. A prvou starosťou jeho vlády bolo, ako čo najrýchlejšie zrušiť zákonom schválený 13. dôchodok. Preto je dnes zavedenie skutočného 13. dôchodku jednou zo zásadných priorít Hlasu, od ktorej nie sme ochotní ustúpiť,“ vyhlásil Pellegrini.

Peter Pellegrini vyzýva občanov, aby „volili za niečo, nie proti niekomu“.

Zdroj: youtube/ereporttv

Pellegrini: Sociálne práva súčasťou ústavy

HLAS ďalej žiada ukotviť základné sociálne práva priamo do ústavy. „Chceme ušetriť Slovensko od hrozby, že v budúcnosti nejaká pravicová a antisociálna vláda v mene šetrenia a škrtania pripraví ľudí o základné sociálne istoty,“ povedal líder Hlasu.

„Budeme preto žiadať, aby sa súčasťou ústavy stali aj sociálne práva ako nárok na dôstojný dôchodok, dovolenku, primerané mzdy a pracovný čas. A v rámci otvorenia ústavy budeme navrhovať aj to, aby sa priamo v základnom zákone štátu garantovala rovnaká odmena pre mužov a ženy za rovnakú prácu,“ dodal Peter Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Orgány by mali konať!
  2. Je jasné prečo odvolala Šimka
  3. Toto sa nestal prvýkrát!

Pellegrini: Liberáli a pravičiari chcú slabý štát

HLAS má vo svojom programe aj zavedenie rodinnej karty, ktorá rodinám poskytne zľavy na služby štátu a samosprávy. Ďalšou novinkou je takzvaný štartovací balíček pre mladých ľudí. „Zavedieme pravidelné mesačné sporenie štátu každému novonarodenému dieťaťu, pri štarte tohto programu aj všetkým deťom do veku piatich rokov. Po dosiahnutí plnoletosti si bude môcť mladý človek tieto prostriedky vybrať a získať tak základný finančný štartovný balíček do života. Bude ich môcť použiť na úhradu študentských pôžičiek, ako základ na nové bývanie či ako kapitál na rozbehnutie vlastného podnikania. Je to opatrenie, ktoré výrazne zvýši motiváciu mladých ľudí ostať na Slovensku,“ uviedol Peter Pellegrini.

Slovenská republika bude podľa neho pre svojich občanov dôveryhodným štátom vtedy, ak sa v každom kritickom okamihu svojho života budú môcť spoľahnúť na to, že ich silný štát nenechá napospas osudu a je im vždy pripravený pomôcť. „Liberálne a pravicové strany žiadajú slabý štát a výhody pre bohatých. HLAS chce silný štát a výhody pre ľudí, ktorí každodenne bojujú o právo na dôstojný život seba a svojich blízkych,“ dodal Peter Pellegrini.

Zdroj: hlas-sd, fb/pellegrini.peter, ereport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini: Seniori sa stali nepriateľom vlád Matoviča a Hegera! Liberáli chcú výhody pre bohatých

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php