eReport.sk
Migranti na juhu Slovenska. Foto: fb/pellegrini.peter

Hamran tvrdí, že polícia robí v súvislosti s migráciou racionálne a ekonomické opatrenia

Polícia bude robiť v súvislosti s nelegálnou migráciou racionálne a ekonomické opatrenia, ktoré dávajú zmysel. Zdôraznil to policajný prezident Štefan Hamran. Na pondelkovej tlačovej konferencii tiež informoval, že polícia zaistila spomedzi migrantov tri osoby, ktoré predstavovali bezpečnostné riziko. Zatiaľ nie sú o obvinení zo žiadneho trestného činu.

„Sily a prostriedky Policajného zboru nemôžu byť nezmyselným spôsobom vynakladané v rámci predvolebnej kampane podľa potrieb a predstáv našich politikov na nezmyselnú ochranu štátnej hranice, ktorú nie sme schopní zabezpečiť a nedáva to ani zmysel,“ skonštatoval Hamran. Pokiaľ by mala polícia vyčleniť hliadky pozdĺž celej hranice, znamenalo by to podľa neho vyše 110.000 policajtov alebo vojakov len na zelenej hranici. Hamran pripomenul, že mnohé krajiny vynaložili milióny eur na ochranu hraníc a výsledkom je aj tak prílev migrantov.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Všetci, ktorí konali proti "čurillovcom"
  2. Na ilustračnej snímke čiastočný pohľad na komplex budov Európskeho parlamentu v Štrasburgu aj s vlajkami členských štátov.

Potvrdil zaistenie troch osôb

Hamran zdôraznil, že sami nelegálni migranti hromadne potvrdzujú, že majú namierené na Slovensko pre jediný dôvod. A tým je získanie potvrdenia o zotrvaní na území Slovenska. „Vnímajú to tak, že to legalizuje ich pobyt na území Schengenu. Čo je absolútny nezmysel,“ uviedol. Hamran tiež odmietol, že by bývalý minister vnútra Roman Mikulec objednal státisíce tlačív na vydávanie týchto potvrdení. Rezort podľa jeho slov objednal tzv. pobytové kartičky. Ktoré nevydáva SR nelegálnym migrantom, ale cudzincom, ktorí sa na území SR zdržiavajú oprávnene.

Hamran zároveň potvrdil zaistenie troch osôb. „Máme zadržané, respektíve zaistené také osoby, vo vzťahu ku ktorým bol nejaký záznam v jednotlivých databázach, napríklad Interpolu alebo v našom schengenskom informačnom systéme. Také osoby, samozrejme, sú obmedzené na osobnej slobode, pretože je to zákonný postup a je tam zákonný dôvod na ich obmedzenie,“ vysvetlil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamran tvrdí, že polícia robí v súvislosti s migráciou racionálne a ekonomické opatrenia

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php