eReport.sk
Zarábali na prevádzačstve!
Utečenci na slovenských hraniciach, Foto: tasr

Zarábali na prevádzačstve! Polícia chytila a obvinila dvoch cudzincov!

Zarábali na prevádzačstve! Polícia obvinila dvoch cudzincov zo zločinu prevádzačstva. „Nelegálny prechod cez slovenskú hranicu do Rakúska mali umožniť minimálne 16 osobám, od ktorých inkasovali od 200 do 500 eur,“ informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová.

Zarábali na prevádzačstve

Obvinení občania Sýrie a Afganistanu vo veku 28 a 22 rokov ponúkali podľa informácií polície prevoz cez hranice do Rakúska občanom Afganistanu, Nepálu a Indie. Po uzatvorení dohody ich mali odviezť na železničnú stanicu v Bratislave. „Tam im pomohli nastúpiť do nákladných súprav vlaku. Ako aj najmä medzi osobné autá, ktoré boli umiestnené na vozňoch,“ vysvetlila Bárdyová. Za úspešný prevoz mali obvinení inkasovať sumy od 200 do 500 eur za osobu.

Polícia chytila a obvinila dvoch cudzincov

Pri minulotýždňovej akcii zaistili policajti veci súvisiace s trestným činom, mobily a listinné dôkazy. Obvinení muži sú stíhaní na slobode. V prípade dokázania viny im hrozí väzenie. Ako aj dlhoročný pobyt na sedem až desať rokov.

Srbsko: Colníci našli v nákladnom aute pomocou skenera deviatich migrantov

Srbské colné úrady v piatok uviedli, že našli deviatich migrantov ukrytých v hliníkových kotúčoch v nákladnom aute smerujúcom z Grécka do Poľska. Colníci na srbsko-severomacedónskych hraniciach odhalili migrantov v stredu. Kontrolný skener ukázal ľudské obrysy v zadnej časti nákladného vozidla, píše sa vo vyhlásení. Išlo o mladých mužov z Afganistanu, Pakistanu a Sýrie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nová vláda- staré časy
  2. Českí experti ponúkajú pomoc po požiari v Banskej Štiavnici
  3. Muž v Nemecku vrazil autom do ľudí v garáži letiska, niekoľkých zranil
  4. Tak v to už nikto nedúfal

Cez Srbsko vedie takzvaná balkánska trasa, po ktorej sa migranti snažia dostať do západnej Európy. Každoročne po nej prúdia tisíce utečencov cez Turecko, Grécko alebo Bulharsko do Severného Macedónska či Srbska. Ako cestu odkiaľ ďalej mieria hoci len do Maďarska. Rovnako aj do Chorvátska alebo Rumunska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zarábali na prevádzačstve! Polícia chytila a obvinila dvoch cudzincov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti