eReport.sk
Tak v to už nikto nedúfal
Posledná rozlúeka s 21-ročným študentom Danielom Tupým, ktorého zavraždili 4. novembra 2005. Foto: tasr

Advokát obvinený z vraždy Daniela Tupého! Prokurátorka žiada väzbu

Advokát obvinený z vraždy Daniela Tupého! Dozorová prokurátorka Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava podala návrh na vzatie advokáta Adama P. do väzby. Obvinený je z vraždy Daniela Tupého. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol prokurátor a hovorca KP Bratislava Juraj Chylo.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Skorumpovaná a oligarchická Ukrajina?
  2. Za všetkým hľadaj Fica
  3. Zuzana Čaputová si uctila pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej položením kvetov a zapálením sviečky pred domom vo Veľkej Mači 21. februára 2022. Tam bola dvojica pred štyrmi rokmi brutálne zavraždená.

Návrh na vzatie do väzby

Návrh na vzatie obvineného do väzby podala prokurátorka sudcovi pre prípravné konanie z dôvodov tzv. útekovej a kolúznej väzby. Polícia v piatok popoludní priblížila, že okrem Adama P. nie je v súvislosti s vraždou zadržaná žiadna ďalšia osoba.

Brutálny útok

Študenta Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 vo večerných hodinách v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Utrpel osem bodných rán. Na študentov zaútočila pri petržalskom brehu Dunaja skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Podľa svedkov mal útok trvať asi minútu. Zranenia utrpeli šiesti ľudia.

Mnoho nejasností

Zločin vyvolal množstvo reakcií odsudzujúcich násilie a prejavy neonacizmu. Polícia pracovala v minulosti aj s verziou, že vraždu mohli mať na svedomí muži z podsvetia. V kauze obžalovali päť osôb, Richardovi H. za vraždu hrozilo desať až 15 rokov. Okresný súd Bratislava I ich v júni 2009 oslobodil.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Advokát obvinený z vraždy Daniela Tupého! Prokurátorka žiada väzbu

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti