eReport.sk
Foto: shutterstock

VIEME PRVÍ Známy moderátor mieri do politiky! Učarovala mu táto strana

Nikto to nečakal. Moderátor a influencer, ktorý pôsobí ako spíker v súkromnom rádiu Expres, podľa našich informácii vstúpi do známej liberálnej strany.

Michal Sabo (38) sa na začiatku kariéry presadzoval ako módny kritik. Bol spoluautor módnej značky NuPPL. Pôsobil v šou Nákupné maniačky, kde si adeptky museli v rýchlom termíne nakúpiť oblečenie na zadanú tému. Potom ich Sabo hodnotil. Povrchný svet módy, ale rýchlo zanechal. Začal sa rozvíjať ako rádiový a televízny moderátor. Viac sa venuje rádio éteru.

Aktuálne pôsobí v známom súkromnom rádiu: „Životný štýl. Žijem v rozhlasovom prostredí od štrnástich rokov. A aj keď som si kde-tu odskočil k iným džobom, vždy som sa vrátil tam, kde som najšťastnejší. K mikrofónu,” znie jeho vizitka na stránke rádia Expres. Nevyhýbajú sa mu ani trapasy, na ktoré sa snaží zabudnúť: „Mám ohavné výčitky svedomia, keď zabudnem meno niekoho, s kým som sa už zoznámil”. Najnovšie sa skloňuje, že túto profesiu chce zavesiť na klinec. Mieri do liberálneho mimoparlamentného hnutia.

Presadzuje sa ako influencer

Niekoľko rokov sa venuje téme ekológie. Hovorí, že žije minimalisticky. Odmieta konzum, tlačí na tému udržateľnej módy. Téma starostlivosť o životné prostredie ju mu blízka. K tejto problematike nahráva pravidelne videá na sociálne siete. Vyzýva, aby sme skončili s bezohľadným spôsobom života, riešili klimatické zmeny. Bol by rád za zelenší životný štýl. Pred siedmimi rokmi videl záver svojej kariéry na škole, kde by prednášal. Pri otázke keby nebol moderátor, čo by chcel byť, sa zamyslel: „Nemám rád keby bolo keby… Lebo ani pri svojom džobe neviem, čo bude zajtra. Uvedomujem si tiež, že možno o pár rokov si už uplatnenie na trhu nenájdem. Preto si robím zadné vrátka. Vidím sa za katedrou,” povedal pred rokmi pre web akademiakrasy.sk. Život sa s ním zahral. Vtedy ani netušil, že bude bodovať na slovenskej politickej scéne.

Moderátora sme oslovili, nechcel však nič komentovať. Kontaktovali sme aj samotných progresívcov, no do uzávierky článku nereagovali. Hovorca strany PS bol o niečo výrečnejší: „S Mišom Sabom komunikujeme, pretože nám je blízky jeho pohľad na svet, ale žiadne konkrétne kontúry naša spolupráca zatiaľ nemá,” uvideol Choleva.

Ďalšie posily

Nedávno do strany vstúpil aj bývalý člen zo strany Za ľudí Tomáš Valášek. Čerstvou posilou je aj Simona Petrík, ktorá kandidovala v minuloročných parlamentných voľbách za stranu Spolu.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport