eReport.sk
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok avizuje zmeny v polícii, ktoré by chcel spraviť čo najskôr. Foto: tasr

VIDEO Minister Šutaj Eštok: Progresívci s Ódorom nelegálnu migráciu podporovali, my sme ju zastavili


Šutaj Eštok pripomenul slová premiéra Ódora, keď hovoril, že Slovensko si musí zvyknúť na nelegálnych migrantov. Postoj ministra vnútra je však iný, prevádzači a pašeráci ľudí si podľa neho nebudú zo Slovenska robiť korzo.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v relácii Anky Žitnej Teraz takto reagoval na tému nelegálnej migrácie a potvrdil postoj a záväzok vlády, že cez Slovensko nelegálni migranti prechádzať nebudú.

Progresívci nelegálnych migrantov vítali

„Migračná vlna nie je iba o časovom období, že ak ide zima, tak počet nelegálnych migrantov klesá. Keď si porovnáte roky 2023 a 2024, za obdobie januára až marca prešlo cez Slovensku za Hegerovej vlády zhruba 2000 nelegálnych migrantov. Za našej vlády len asi 50, z ktorých všetci boli zachytení.

To hovorí aj o postoji vlády a ministerstva vnútra, ktorý sme prijali hneď po nástupe, že meníme postoj voči nelegálnej migrácii. Pán Ódor, líder PS, ako premiér hovoril, že si máme na migrantov zvyknúť. My sme povedali, že s týmto nesúhlasíme a hranice sme zablokovali. Tí migranti pašujú drogy, zbrane, muníciu a toto Progresívne Slovensko púšťalo cez Slovensko,“ upozornil minister vnútra.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nechcú za neho priznávať?

Šutaj Eštok v statuse ešte doplnil: „Progresívny premiér Ódor nám hovoril, že Slovensko si musí zvyknúť na nelegálnych migrantov. Môj postoj je úplne iný: prevádzači a pašeráci ľudí si nebudú robiť zo Slovenska korzo. A výsledky sa dostavujú – migračné trasy sa od Slovenska odkláňajú. Nelegálnych migrantov jednoducho na Slovensko nepustíme a ak tak budú konať aj iné európske štáty, budeme mať všetci o problém menej.“

Zdroj: YouTube – Matúš Šutaj Eštok

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Minister Šutaj Eštok: Progresívci s Ódorom nelegálnu migráciu podporovali, my sme ju zastavili

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne