eReport.sk
Ľuboš Blaha Zdroj: eReport

Blaha pre eReport: Funguje tu slniečkarska mafia. V eurovoľbách musíme poraziť vojnových štváčoch z PS


Ak by podľa Blahu v eurovoľbách zvíťazilo PS, bola by to veľká prehra pre celé Slovensko. Preto považuje za nevyhnuté poraziť ich a zachrániť tak hodnoty ako sú vlastenectvo, mier a sociálna spravodlivosť.

Podpredseda parlamentu a strany Smer-SD Ľuboš Blaha sa v rozhovore pre eReport vyjadril k novej funkcii pre Henricha Krejču. Ide o bývalého dlhoročného šéfa spravodajstva televízie Markíza. Z pozície odišiel na konci minulého roka a aktuálne sa stal novým vedúcim úradu Slovenskej akadémie vied (SAV). Témou rozhovoru boli aj blížiace sa eurovoľby a nutnosť poraziť v nich Progresívne Slovensko.

Slniečkarska mafia

Podľa Blahu sa potvrdzuje, že na Slovensku fungujú slniečkarske a liberálne chobotnice. Reagoval tak na informáciu o novej pozícii pre Henricha Krejču v SAV. „Sú prelezené v každej inštitúcii. Donald Trump tomu hovoril deep state, hlboký štát. Majú ľudí všade a týka sa to aj SAV. Aj ja som čelil v minulosti obrovským útokom zo strany vedenia SAV. A toto vedenie teraz vybralo tohto človeka. Pán Krejča odišiel z Markízy, pretože bol pravdepodobne málo profesionálny. Teraz si našiel prácu v inej inštitúcii a potom si nájde v ďalšej, kde bude znova škodiť,“ uviedol podpredseda parlamentu.

Ako tvrdí ďalej, toto platí pre takmer všetky médiá na Slovensku. „Spomeňte si na príklad pani Hanzelovej, keď bola v RTVS a robila tam vzbury. Ona vlastne bola spiaci agent denníka SME alebo Denníka N a týchto liberálnych kruhov. V RTVS robila špinavú robotu a potom dostala dobrú pozíciu v SME. To isté platí pre pani Jančkárovú, ktorá ak by odišla z RTVS, dostane prácu v SME, Denníku N alebo Aktualitách. Takto sa tá chobotnica stará o svojich ľudí. Toto musíme zastaviť, to reálne funguje ako mafia,“ skonštatoval Blaha. Dodal, že SAV je autonómny subjekt a vláda nad ním nemá kontrolu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bývalý minister školstva
  2. Robert Fico

Eurovoľby ako súboj Smeru a PS

Blaha v rozhovore zdôraznil aj dôležitosť júnových volieb do Európskeho parlamentu. „Témy, ktoré hýbali Slovenskom poslednú dobu, či už je to vojna na Ukrajine, očkovanie alebo menšinové a kultúrno-etické témy sa riešia v Európskom parlamente. Témy ako migrácia, Green deal, sú obrovské témy, kde sme veľmi kritickí voči EÚ. Ľudia to vidia, že v Bruseli sa pečie niečo zlé. Takže tieto eurovoľby zrejme pritiahnu viac ľudí. My nesmieme zaspať na vavrínoch a musíme náš tábor mobilizovať, aby sme porazili Progresívne Slovensko. Toto bude súboj Progresívneho Slovenska a Smeru,“ poznamenal.

Progresívci podľa neho dokola opakujú, že musia poraziť Fica a Blahu. „Oni naposledy eurovoľby vyhrali. Ale nie preto, že by boli najsilnejší, ale preto, že voliť prišlo málo ľudí. My musíme poraziť Progresívne Slovensko aj za celú vládu. To isté, čo bolo v prezidentských voľbách, nás čaká aj v eurovoľbách. Takí vojnoví štváči z Progresívneho Slovenska ako Korčok tam budú hlasovať a burcovať v EÚ, aby sme išli do vojny proti Rusku. Ak by zvíťazili, bola by to veľká prehra pre celé Slovensko. My jednoducho musíme poraziť Progresívne Slovensko, Ódora, Ostrihoňovú, Hojsíka, Wiezika, ktorí neustále nadávajú na Slovensko a zachrániť tak naše hodnoty, ako sú vlastenectvo, mier a sociálna spravodlivosť,“ zdôraznil.

Zdroj: eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha pre eReport: Funguje tu slniečkarska mafia. V eurovoľbách musíme poraziť vojnových štváčoch z PS

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: