eReport.sk
Matúš Šutaj Eštok. Zdroj: Screenshot video FB / Matúš Šutaj Eštok

VIDEO Šutaj Eštok rázne: Je mi zle ak zástupcovia Slovenska v Bruseli neobhajujú slovenské záujmy

Europoslanci sú v Európskom parlamente najmä preto, aby v tejto inštitúcii hájili záujmy svojej krajiny. Väčšina z tých slovenských ale o záujmy Slovenska a jeho občanov v Bruseli neobhajovala, respektíve obhajovala iba okrajovo. Čo je však zarážajúce, že po predčasných parlamentných voľbách v europarlamente na Slovensko najmä žalujú, a za kroky jeho demokraticky zvolenej sociálno-demokratickej vlády žiadajú jeho potrestanie v zmysle pozastavenia či vyplácania eurofondov.

Progresívci „drístali“ samé lži

Prím v protislovenských krokoch v Bruseli hrajú najme europoslanci z Progresívne Slovensko a SaS, veľmi účinne im však pomáhajú aj tí, ktorí v názve Slovensko dokonca majú, hnutia Slovensko. Svoj jasný postoj k „našim“ europoslancom vystupujúcim proti Slovensku vyjadril v statuse a v zostrihu videa Matúš Šutaj Eštok, minister vnútra za Hlas-SD, ktorý priznal, že mu je „zle z ľudí, ktorí v Bruseli vedome škodia vlastnej krajine“.

Veľmi ostro sa proti takýmto praktikám vyjadril v diskusnej relácii na TA3, kde mu bol spoludiskutujúcim šéf progresívneho Slovenska Michal Šimečka, ktorý sa rovnako ako jeho kolegovia správal v Bruseli v čase, keď bol podpredsedom Európskeho parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Draxler.
  2. predseda vlády SR Robert Fico

„Protislovenské a antisociálne strany PS a SaS vedome škodia vlastnej krajine v Bruseli. Je mi zle ako občanovi Slovenskej republiky, keď vidím tento prístup, že čím horšie pre Slovensko, tým lepšie pre pomätenú opozíciu. Myslím si, že už tohto prístupu naozaj stačilo a Slovensko by mali v Bruseli reprezentovať ľudia, ktorí sa nehanbia za štátny znak na svojej hrudi,“ dodal v statuse minister Šutaj Eštok, ktorý v úvode videa tvrdí, že všetky tie obavy v Bruseli vznikli iba na základe protislovenských strán, ako je napr. Progresívne Slovensko.

„Bolo to presne na príklade toho, čo europoslanci Progresívneho Slovenska Hojsík a Wiezik, alebo ako sa volajú, drístali a klamali v Európskom parlamente prázdnej sále vyslovené lži na lži,“ rozčertil sa Šutaj Eštok.

Protislovenské ťaženie v Bruseli

„Dnes sú tie rokovania vyslovene na technickej úrovni, kde si preberáme nejaké detaily,“ prezradil minister vnútra. „Keď sme sa bavili o tom, že či je Progresívne Slovensko konštruktívnou stranou, tak ja si predstavujem konštruktívnu stranu napríklad ako KDH, a to mám proti nim 1000 výhrad, ktoré napísalo list Európskej komisii, kde napísali, že Slovensko je právny štát.

Chcem sa vás, pán Šimečka, opýtať, keď to tvrdí KDH, vy ste mali ešte aj na tlačovke problém povedať, že či Slovensko je právny štát, tak sa samozrejme opýtať, či Slovensko je právny štát alebo bude pokračovať v Bruseli v protislovenskom ťažení?“ položil Šutaj Eštok šéfovi progresívcov nepríjemnú otázku.

„Pretože keď niekto bojuje proti Slovensku, a z toho je mi zle ak zástupcovia Slovenska v Bruseli neobhajujú slovenské záujmy tak, ako sa to má robiť, ale ak bojujú proti Slovensku, toto je pre mňa neprijateľné. A nehovorím to ako minister vnútra, hovorím to ako občan Slovenskej republiky. Je mi je zle z ľudí, ktorí chodia do Bruselu a kydajú tam na Slovensko,“ zakončil Matúš Šutaj Eštok svoj ostrý výstup smerom k šéfovi Progresívneho Slovenska Michalovi Šimečkovi.

Zdroj: FB / Matúš Šutaj Eštok

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šutaj Eštok rázne: Je mi zle ak zástupcovia Slovenska v Bruseli neobhajujú slovenské záujmy

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne