eReport.sk
Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.
Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda. Foto: youtube.com/smer-sd

VIDEO Fico tvrdí, že Čaputová chráni vládu: Taká nejaká matka predstavená nad nimi stojí pani prezidentka!

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico otvorene žiada vládu, aby ukončila svoje pôsobenie a aby dovolila ľuďom rozdať karty nanovo. Opiera sa pri tom o všeobecnú nedôveru vlády a o nespokojnosť ľudí s jej pôsobením, ktorý vyplýva z viacerých oficiálnych prieskumov verejnej mienky. O prezidentke si aj naďalej myslí, že vládu chráni a medzi záujmami ľudí a ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) si vraj vybrala Matoviča, ktorému nedôveruje približne deväť z desiatich Slovákov.

„My s referendom stojíme na strane ľudí, ktorí chcú túto vládu ukončiť a vymeniť. Prezidentka si vybrala stranu tejto vlády a ochranu Matoviča. V poriadku, my to rešpektujeme, ale budeme s tým bojovať,“ napísal Fico k svojmu vystúpeniu v relácii Ide o pravdu zvrejnenú na webe denníka Pravda.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini
 2. Sprava Robert Fico a Robert Kaliňák na archívnej snímke z februára 2018.
 3. Podpredseda Národnej rady SR Gábor Grendel (OĽaNO).
 4. Tabuľa s nápisom na budove, v ktorej sídli Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) na Budatínskej ulici v Bratislave
 5. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
 6. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
 7. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).
 8. Peter Pellegrini (Hlas-SD).
 9. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
 10. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
 11. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
 12. Radoslav Štefančík počas slávnostne inaugurácie za dekana Ekonomickej univerzity v Bratislave v marci 2015.

„Taká nejaká matka predstavená stojí nad nimi pani prezidentka Čaputová, ktorá dostáva jasné pokyny: táto vláda nesmie padnúť a robte pani prezidentka všetko preto, aby vydržala. Normálny prezident, ktorý rozmýšľa a ktorý vníma ľudí na Slovensku nemôže chrániť túto vládu,“ podčiarkol na adresu hlavy štátu trojnásobný expremiér.

Ľudia sa dostávajú do platobnej neschopnosti

Veľa ľudí súčasnú ekonomickú krízu znáša veľmi ťažko. Zvýšené náklady na potraviny a energie ich podľa Fica môžu dostať až do stavu, kedy nebudú vidieť svetlo na konci tunela.

„Ak máte dôchodok 400 eur a dôjde vám nedoplatok 500-600 eur za plyn a vám zvýšia mesačnú platbu zo 130 na 200 eur, čo má ten človek robiť? Jednoducho nemá riešenie,“ konštatuje Fico.

Trápenie sa vlády

Opozícia aj naďalej upozorňuje na neutíchajúcu a prakticky celé volebné obdobie trvajúcu vládnu krízu. „To čo vidíme, to je trápenie. Mňa ozaj uráža, že je Sulík odvolávaný a on si odíde na dovolenku s dcérou,“ upozornil na zvláštny postup ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) dodávajúc, že problémy ľudí by vedela riešiť lepšie iná vláda, zložená zo skúsenejších strán: „Ja si myslím, že tu sú profesionálni politici, profesionálne politické strany, ktoré aj keď narobili v minulosti nejaké chyby, aj my sme narobili nejaké chyby, to vedia určite lepšie zvládnuť ako to zvládajú oni.“ V Smere sa pri tom zjavne nezabúda ani na diskusiu o psychickom stave ministra financií Matoviča. „Už samotní predstavitelia vládnej koalície hovoria o Matovičovi, že je blázon,“ reagoval Fico.

„Smer musí zohrať rozhodujúcu úlohu“

Fico si v najbližších parlamentných voľbách verí na víťazstvo, čo pravidelne v jednotlivých reláciách potvrdzuje. Pre sociálnych demokratov je momentálne dôležitou témou aj petičná akcia, ktorá má podľa slov predsedu Smeru veľký úspech.

„Smer musí v tomto zohrať rozhodujúcu úlohu, sme najväčšia strana, sme najsilnejšia parlamentná opozičná strana, máme ambíciu vyhrať parlamentné voľby, niekto v tejto krajine musí mať rozum,“ uzavrel Fico.

Zdroj: youtube.com/smer-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico tvrdí, že Čaputová chráni vládu: Taká nejaká matka predstavená nad nimi stojí pani prezidentka!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti