eReport.sk
V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
V popredí za rečníckym pultom Robert Fico. Foto: yt/smer-ad

VIDEO Fica teší úspech petičnej akcie za koniec vlády: Máme už tretinu podpisov!

Opozičná strana Smer-SD na dnešnej tlačovej besede tvrdo kritizovala ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) za to, že v čase, kedy prebieha hlboká koaličná kríza a kedy je potrebné riešiť ceny plynu a pohonných hmôt odcestoval na dovolenku. Zároveň platí, že Sulík uprednostnil osobné voľno pred svojim vlastným odvolávaním v pléne parlamentu, ktorý je na základe ústavy kontrolným a v mnohých momentoch aj nadriadeným orgánom voči vláde.

„Pán minister Sulík, využívam túto možnosť a chcem vám niečo povedať. Existuje taký domov seniorov v Michalovciach, ktorý je plne kontrolovaný a riadený mestom Michalovce. Pán Sulík, tento domov, ktorý má viac ako 200 lôžok, platil v januári 2021 za plyn päťtisíc eur. V roku 2022 v januári už platil 27 tisíc eur. Môžem tento údaj potom porovnať aj vo februári, keď to bolo v roku 2021 menej ako 5000 eur, ale v roku 2022 to už bolo 30 000 eur. Pán Sulík, ak ste nedošli do Národnej rady SR a nemáte záujem povedať slovenskej verejnosti, čo idete robiť, ja vám kladiem túto otázku za seniorov v meste Michalovce v tomto zariadení, čo je pre nich vláda Slovenskej republiky pripravená urobiť,“ uviedol R. Fico.

Fico: Máme už tretinu podpisov

Fico taktiež potvrdil, že petičná akcia k referendu o konci vlády Eduarda Hegera (OĽANO) je v plnom prúde a podľa sociálnych demokratov je o ňu veľký záujem. Otázne budú kroky prezidentky SR Zuzany Čaputovej po vyzbieraní podpisov, čo by mohlo celú cestu k referendu skomplikovať. Expremiér si myslí, že sa Čaputová snaží zmariť referendum zámerne a že chce ochraňovať vládu.

Zdroj: Yt/smersd

„Smer proti tomuto výrazne protestuje, pretože sa nikdy nestalo, aby prezident zasahoval do petičnej akcie tým, že spochybňuje ľudí a oznamuje im, že ona v každom prípade podá otázku, na ktorej nie je nič protiústavné, Ústavnému súdu, ktorý má 60 dní na posúdenie. Avšak za krátky čas od spustenia petičnej akcie sa vyzbierala už tretina podpisov,“ uviedol.

Idú odvolávať Vlčana

Dnes ráno poslanecký klub strany s ďalšími poslancami podali návrh na odvolanie ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (OĽANO). Ficovi vadí, že sa vláda dlhodobo nechce rozprávať o zvyšovaní cien potravín a energií a tak sa snaží príslušné témy dostať do parlamentu cez odvolávanie ministra.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke poslanci Národnej rady SR počas rokovania.
  2. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  3. Radoslav Štefančík počas slávnostne inaugurácie za dekana Ekonomickej univerzity v Bratislave v marci 2015.
  4. Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  5. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  6. Eduard Chmelár
  7. Sprava Robert Fico a Robert Kaliňák na archívnej snímke z februára 2018.
  8. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.
  9. Peter Pellegrini (Hlas-SD).

„My nemáme inú možnosť ako dostať tento bod na rokovanie Národnej rady Slovenskej republiky, len podať návrh na odvolania ministra Vlčana, pretože toto je schôdza, ktorá sa musí konať, tu sa neschvaľuje program. Preto budete vidieť, že počas schôdze budeme hovoriť nielen o tom, že minister je neschopný a musí odísť, ale predložíme aj osobitné uznesenie, ktoré má uložiť vláde Slovenskej republiky povinnosť, aby vláda predložila v krátkom čase zoznam základných potravín, poľnohospodárskych produktov, kde sa bude znižovať obchodná prirážka obchodných reťazcov,“ zdôraznil Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fica teší úspech petičnej akcie za koniec vlády: Máme už tretinu podpisov!

Odoberať
Upozorniť na
30 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti