eReport.sk
Tabuľa s nápisom na budove, v ktorej sídli Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) na Budatínskej ulici v Bratislave
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Hlavné správy s tvrdým vyjadrením: Vypli nás, lebo vláda a prezidentka nevedia zniesť kritiku!

Portál Hlavné správy bol dnes po štyroch mesiacoch nútenej pauzy opäť zapnutý. Ak by niekto čakal, že alternatívnym novinárom kroky Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) zoberú odvahu, asi by sa veľmi mýlil. Jeden z prvých článkov, ktoré Hlavné správy vydali, bolo vyjadrenie k celej situácii, ktorú samotné médium považuje za cenzúru.

„Z vyjadrení ministra obrany Naďa a z celkovej situácie, v ktorej bol zákon, na základe ktorého Hlavné správy vypli, prijatý, nám vyplýva, že by to mala byť nejaká spolupráca s Ruskom, čo neobstojí a my sme v tomto smere pokojní. Reálny dôvod bola skôr neschopnosť tejto vlády a prezidentky uniesť kritiku. Tak úbohú vládu ako súčasná Slovensko ešte vo svojej histórii nemalo. Nielen, že sú jej členovia po odbornej stránke nekompetentní riešiť problémy štátu, čo je v tomto turbulentnom období katastrofa pre štát a jeho občanov samo o sebe, ale ani nedokážu uniesť kritiku,“ znela veľmi silná kritika výkonnej moci zo strany Hlavných správ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sprava Robert Fico a Robert Kaliňák na archívnej snímke z februára 2018.
  2. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.
  3. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru

Očakávajú opätovné vypnutie

Zákon, na základe ktorého NBÚ dal Hlavne správy vypnúť, má však predĺženú platnosť. Hlavné správy očakávajú, že čoskoro bude ich nútený „jarno-letný spánok“ pokračovať. „Keďže bol v júni prijatý nový zákon, ktorý predlžuje právomoc NBÚ vypínať weby do konca septembra, predpokladáme, že naše noviny NBÚ novým rozhodnutím dnes alebo v najbližších dňoch znova vypne,“ myslia si novinári.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlavné správy s tvrdým vyjadrením: Vypli nás, lebo vláda a prezidentka nevedia zniesť kritiku!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti