eReport.sk
Gábor Grendel
Ako dlho obedovali poslanci doteraz? Gábor Grendel vraví, že obedňajšiu prestávku si skrátia o hodinu. Ilustračné foto: tasr

Grendel tvrdí, že každá nová vláda by sa hádala: Voliči, ktorí volili koalíciu, nechcú predčasné voľby!


Na koaličnú radu chodí príliš veľa ľudí, čo spôsobuje viac podnetov na prestrelky. Vyhlásil to podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) v diskusnej relácii TA3 V politike. Na koaličnú radu by mali podľa neho chodiť len lídri. Je za nastavenie jasných pravidiel komunikácie v koalícii. Spolu s poslancom parlamentu Richardom Takáčom (Smer-SD) obaja odmietli spoluprácu so stranami tzv. krajnej pravice.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Lekári otvorili pandorinu skrinku
 2. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
 3. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
 4. Peter Pellegrini.
 5. V popredí minister práce Milan Krajniak (Sme rodina)
 6. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
 7. Soták kriticky o Hegerovi
 8. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.
 9. Veronika Remišová na snímke z videa.
 10. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
 11. Nikdy ma nezastrašíte!

Podľa Grendela by bolo lepšie, keby na koaličné rady chodili len lídri, čiže čo najužšia zostava. Teraz tam chodí podľa neho priveľa ľudí, potom je podnetov na prestrelky príliš veľa. „Som presvedčený, že keď sa nadefinujú vzťahy a povie sa dopredu, že ak niekto poruší to, čo sme teraz dohodli, tak pôjde z hrušky dole, to si myslím, že je fér a mohlo by to pomôcť situácii,“ doplnil.

Grendel sa obáva návratu „toho, čo tu bolo“

Grendel by bol rád, keby republiková rada SaS zvážila všetky plusy a mínusy. „V hre nie je len to, či Richard Sulík a Igor Matovič zostanú ministrami v tejto vláde, ale v hre je aj to, či bude táto koalícia pokračovať alebo nám hrozia predčasné voľby. A tvrdím, že ak nám hrozia predčasné voľby, tak to znamená návrat toho, čo tu bolo,“ skonštatoval s tým, že akákoľvek nová vláda by sa tiež hádala. K referendu za predčasné voľby, ktoré iniciovala strana Smer-SD Grendel povedal: „Voliči, ktorí volili súčasnú vládnu koalíciu, nechcú predčasné voľby, chcú, aby sme to zvládli.“

Takáč: Vláda má možnosti pomôcť, ale nerobí to

Takáč vyhlásil, že táto vláda má najhoršie výsledky v rámci Európy, spomenul pandémiu i pomoc pri inflácii. V koalícii je navyše podľa jeho slov chaos. Dodal, že vláda má možnosti, ako bojovať proti dôsledkom inflácie, napríklad opätovným zavedením bankového odvodu, no nerobí to.

Grendel odmietol, že by niekto z koalície spolupracoval s predstaviteľmi ĽSNS či Republiky. Je podľa neho legitímne, keď opozičný poslanec hlasuje napríklad za zákon ministra financií.

Vládny poslanec to hodil na Republiku a ĽSNS

„Nemajú sa využívať ako jazýček na váhach,“ povedal s tým, že sa to síce pri rodinnom balíčku stalo, no aj preto, že Republika a ĽSNS sú vo vojne. „Jedna strana sa rozhodla, že sa začne vymedzovať voči druhej tým, že zahlasuje za rodinný balíček,“ povedal s tým, že keby za to nehlasovali, neprejde to. Minister financií Igor Matovič (OĽANO) to podľa neho riskol, no o spolupráci nemôže byť reči, povedal Grendel. Takáč povedal, že Smer-SD vylúčil spoluprácu so stranou Mariana Kotlebu.

Podpredseda parlamentu zároveň povedal, že dohoda na zvýšení platov učiteľov zatiaľ nie je, pretože vo vládnej koalícii sa zatiaľ nezhodli na tom, z akého zdroja to bude pokryté.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Grendel tvrdí, že každá nová vláda by sa hádala: Voliči, ktorí volili koalíciu, nechcú predčasné voľby!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne