eReport.sk
Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
Predseda Smeru-SD Robert Fico, foto:fb/robertficosk

VIDEO Fico o Čaputovej: Nie je pochýb, že prezidentka plní pokyny americkej ambasády!

Plní cielene prezidentka Zuzana Čaputová pokyny z americkej ambasády? Predseda opozičnej strany Smer-SD a bývalý viacnásobný premiér Robert Fico to o hlave štátu otvorene hovorí. Fico tvrdí, že Čaputová má nariadené za každú cenu udržať súčasnú vládu pri moci. Tento pokyn má pochádzať práve z ambasády Spojených štátov, ktoré majú mať na Slovensku vyššie záujmy.

„Pani prezidentka dobre vie, aká ťažká situácia je vďaka tejto neschopnej vláde na Slovensku. No ona plní pokyn, ktorý znie, že musí stoj čo stoj udržať túto vládu pri moci. Vládu, ktorá slepo plní príkazy americkej ambasády,“ uvádza šéf Smeru na sociálnej sieti.

Fico tvrdí, že Čaputová chce opäť zmariť referendum

Podľa Čaputovej, ktorá sa v diskusnej relácii TA3 vyjadrila aj k téme referenda, mohla opozícia „dať ho občanom“ už dávno. „Keby chceli im dať to referendum, tak by im ho dali už dávno,“ uviedla v relácii.

Pri prvom pokuse o referendum prezidentka ústavnosť otázky preberala s viacerými odborníkmi: „Do paláca som si pozvala ľudí z rôznych právnických fakúlt, bývalých ústavných sudcov, ľudí z advokátskej obce s ktorými sme sa na to naozaj poctivo pozreli. Som dokonca presvedčená, že by mali občania mať tú moc, ktorou by dokázali skrátiť volebné obdobie poslancovi,“ uviedla Čaputová.

Zdroj: fb/robertfico

Reaguje na Čaputovej vyjadrenia

Fico však na vyjadrenia prezidentky ostro reaguje: „Cez víkend sa prezidentka Čaputová poponáhľala s vyhlásením, že dá otázky referenda na ústavný súd. Ide tak o snahu zmariť dokonca už samotnú petičnú akciu, nieto ešte referendu,“ myslí si opozičný politik.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
  2. Predseda parlamentu SR Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Zuzana Čaputová
  4. Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  5. Zuzana Čaputová
  6. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
  7. Sprava Robert Fico a Robert Kaliňák na archívnej snímke z februára 2018.
  8. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.

„Pani prezidentka, prvá otázka, ktorá hovorí o okamžitom konci vlády, je v súlade s ústavou. Ale prehnaná aktivita je jasným dôkazom, koho záujmy plníte. Určite nie slovenskej verejnosti,“ dodáva Fico vo videu na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico o Čaputovej: Nie je pochýb, že prezidentka plní pokyny americkej ambasády!

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti