tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Udrží Matoviča pri moci téma „Kuciak“? Vychádza nový film o vražde mladého novinára!

Je to pokus o kvalitnú filmovú tvorbu, alebo o udržanie súčasnej vládnej garnitúry pri moci a o snahu zabrániť návratu opozičných lídrov Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD) k moci. Koniec koncov, téma zavraždeného novinára ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO) moc priniesla, zatiaľ čo jeho samotné vládnutie a nespokojnosť občanov mu ju berie.

Film nesie názov Killing of a Journalist a jeho autorom je americký režisér Matt Sarnecki, ktorý má z nejakého dôvodu podľa portálu Refresher podrobné informácie zo spisu, ktorý nie je verejným dokumentom. Film odpremiérovali na filmovom festivale v Karlových Varoch a pravdepodobne prispeje k negatívnemu obrazu našej krajiny v zahraničí.

Opäť „lebo Fico“?

Film má byť podľa prvých kratučkých komentárov plný emócií, detailov, ale mimo iného aj samotného Fica. Práve to môže dávať mnohým pochybnosti o úprimných zámeroch tvorcov celého projektu. Prepojenie vraždy a expremiéra totižto aj napriek dlhému a detailnému vyšetrovaniu objektívne preukázaná nebola a k šéfovi sociálnych demokratov nevedú ani dôkazy, ani výpovede svedkov. Je teda možné, že autori umne pracujú s Ficovým menom preto, aby ho podvedome opäť prepájali s Kuciakovou vraždou. Takáto snaha by mohla jednoznačne mať politické dôvody a ciele.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sprava Robert Fico a Robert Kaliňák na archívnej snímke z februára 2018.
  2. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.
  3. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  4. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.

Aj napriek tomu, že tvorcovia filmu miestami pôsobia, ako keby poznali pravdu o celom príbehu, je z našej strany potrebné čitateľom pripomenúť, že verejnosť ani po štyroch rokoch nepozná objednávateľa vraždy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Udrží Matoviča pri moci téma „Kuciak“? Vychádza nový film o vražde mladého novinára!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku