eReport.sk
nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini
Nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini. Foto: tasr

Ako pomôžu Slovákom obrnené transportéry za milióny? Pellegrini: Naď bude musieť vysvetľovať!

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) predstavil „pomoc Slovákom“ v podobe nákupu obrnených transportetov z milióny eur. Na sociálny hyenizmus upozornil v príspevku na sociálnej sieti bývalý premiér Peter Pellegrini (Hlas – SD).

„Naša armáda nakúpi 152 obrnených pásových vozidiel od Švédska za 1,7 miliardy Eur. Žiadna pomoc dôchodcom, žiadne zvyšovanie platov lekárom, sestrám, či učiteľom, žiadna pomoc pracujúcim bez detí! Ak exituje skutočný sociálny hyenizmus, tak táto vláda nám ho práve v priamom prenose previedla,“ hovorí Pellegrini.

„Každý deň tvrdia, že nemôžu pomôcť nikomu, kým sa nezdvihnú dane. Žeby radi pomáhali pri zdražovaní, ale nemajú peniaze. A potom idú zaplatiť 1,7 miliardy zaobrnené vozidlá. Naozaj práve teraz potrebuje armáda 152 nových transportérov? To nás má naozaj ochrániť, ak by nám hrozil vojenský konflikt?“ kladie otázky expremiér.

Tento sociálny hyenizmus ale nie je jedinou škvrnou tohto prípadu

„Tender vyhrala firma v ktorej predtým pôsobil minister Naď,“ hovorí Pellegrini, ktorý na tento fakt upozorňoval už 6. apríla 2022.

„Minister Naď bude musieť veľmi podrobne vysvetľovať, prečo vyhrala práve firma, ktorá ho v minulosti veľmi štedro podporovala v jeho logistických aktivitách, či v jeho mimovládnych organizáciách,“ zdôrazňuje expremiér.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sprava Robert Fico a Robert Kaliňák na archívnej snímke z februára 2018.
  2. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.
  3. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  4. Peter Pellegrini.
  5. Na kombosnímke zľava Jaroslav Naď a Robert Fico.

Pellegrini poukazuje aj na to, že keď sa rokovalo o nákupe stíhačiek, Naď loboval za firmu, ktorá je úzko napojená na firmu v ktorej Naď pôsobil, ale nepodarilo sa mu to presadiť. Pellegrini sa obáva, že dlh voči tejto skupine sa Naďovi podarilo zahladiť až pri výbere dodávateľa na obrnené transportéry.

„Keď budete najbližšie rozmýšľať, či si kúpiť maslo, alebo margarín, či zaplatiť radšej za lieky, alebo potraviny a z čoho uhradiť vaše účty, pokochajte sa pohľadom na nových Naďových obrnencov. Slovenská vláda čaká, že možno takto vás možno prejde hlad i choroby,“ dodal v závere videa na sociálnej sieti Peter Pellegrini.

Zdroj: Facebook: Peter Pellegrini


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako pomôžu Slovákom obrnené transportéry za milióny? Pellegrini: Naď bude musieť vysvetľovať!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti