eReport.sk
Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
Premiér Eduard Heger a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave. Foto: tasr

OĽaNO posiela SaS jasný odkaz: Matoviča si nedáme! Predčasné voľby nechceme

Hnutie OĽaNO odmieta prípadnú požiadavku SaS na odchod Igora Matoviča (OĽaNO) z vlády. Takáto požiadavka je podľa nich v príkrom rozpore s koaličnou zmluvou a hnutie s ňou nebude súhlasiť.

Apeluje pritom na SaS, aby sa vrátila k rokovaniam v koalícii. Deklarovalo, že nebude hlasovať za predčasné voľby. Vyplýva to z listu, ktorý hnutie adresovalo predstaviteľom SaS po svojom predsedníctve. „Žiadate opäť odchod predsedu hnutia OĽaNO z vlády. Vaša požiadavka je v príkrom rozpore s koaličnou zmluvou a hnutie OĽaNO s ňou nesúhlasí a taktiež určite nebude hlasovať za predčasné voľby,“ uviedlo OĽaNO.

Mohlo by vás zaujímať

  1. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
  2. Podpredseda Národnej rady SR Gábor Grendel (OĽaNO).
  3. Veronika Remišová (Za ľudí).
  4. V popredí minister práce Milan Krajniak (Sme rodina)
  5. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  6. Zľava Veronika Remišová a Richard Sulík na archívnej snímke.
  7. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.

Sulík podľa OĽaNO klame

Odmieta tvrdenia SaS, že Matovič pri balíčku pomoci rodinám ‚vulgárne zneužil legislatívny proces‘ a presadil ho s opozíciou, či to, že ním rozvrátil verejné financie. „Nič z toho nie je pravda,“ vyhlásilo OĽaNO. SaS podľa hnutia ústami svojho predsedu Richarda Sulíka na rokovaní koaličnej rady súhlasila s predložením balíčka do parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní s tým, že hoci s ním nesúhlasí, nebude ho vetovať.

Ide o budúcnosť Slovenska

Čo sa týka osobných útokov, podľa OĽaNO prichádzajú vždy z oboch strán. „Niet pochýb, že sú zbytočné a úplne zbytočne prekrývajú všetko dobré, čo sme spolu spravili,“ podotklo. Zdôrazňuje, že v súčasnej situácii ide o všetko a SaS na Republikovej rade rozhodne podľa OĽaNO o budúcnosti Slovenska.

Ďalšie povalenie vlády bude viesť ešte k horšiemu výsledku, ako to bolo v roku 2012, a to, že k Ficovi a Pellegrinimu sa do koalície pridajú fašisti z Republiky. Uvrhnete Slovensko do katastrofy,“ upozornilo hnutie a vyzvalo SaS, aby to nerobila. „Vráťte sa na rokovania koaličných rád a poďte spolu s nami prijímať dôležité rozhodnutia na pomoc ľuďom,“ uzavrelo s tým, že dobro krajiny je viac ako osobné spory.

Rozhodne Republiková rada SaS

Spor v koalícii sa opäť vyostril po tom, ako poslanci Národnej rady (NR) SR prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej pri tzv. protiinflačnom balíku z dielne ministra financií a lídra OĽaNO Igora Matoviča. SaS a Matovič sa následne obviňovali zo spolupráce s opozíciou a fašistami. SaS opäť pre Matovičove útoky odmietla chodiť na koaličné rady, OĽaNO obvinilo liberálov z rozbíjania vlády. SaS si vzala čas na premyslenie, čo ďalej. Pripustila vtedy aj odchod z koalície, hoci tvrdí, že má vôľu v kabinete pokračovať. Matovič vyzval SaS na uzmierenie, tá zatiaľ nepovedala viac o svojom postupe. Rozhodnúť má na stredajšej rozšírenej Republikovej rade.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽaNO posiela SaS jasný odkaz: Matoviča si nedáme! Predčasné voľby nechceme

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti