eReport.sk
Bývalý minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO). Foto: tasr

Krajčí o rozhodnutí vlády: Nemocnice v Martine a Bratislave potrebujeme, stihnutie termínov je otázne

Rozhodnutie o financovaní výstavby nemocníc v Martine a na bratislavských Rázsochách podľa exministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) nie je prekvapivé, pretože ich „potrebujeme ako soľ“. Pri oboch projektoch však podľa neho existujú významné riziká, že štát nemusí splniť míľniky a čerpanie financií z plánu obnovy bude ohrozené. Naznačil, že martinská nemocnica sa do stanoveného termínu postaviť nestihne.

Podotkol, že o výstavbe nemocnice v Martine sa hovorí už od čias exministra zdravotníctva Tomáša Druckera. „Žiaľ, prípravy výstavby za posledný rok veľmi nepokročili, stále chýba aj projekt nemocnice. Otázkou preto zostáva, či ju štát stihne z financií plánu obnovy kompletne postaviť do stanoveného termínu a v stanovených benchmarkoch na jedno lôžko. Musí to stihnúť do konca júna 2026. (…) To sa ani v optimistickom scenári nedá stihnúť a zostáva nám teda nádej, že Európska komisia posunie tento termín na neskôr,“ skonštatoval Krajčí.

„Ide o strategické rozhodnutie vlády. Výstavbu týchto nesmierne dôležitých dvoch univerzitných nemocníc potrebujeme ako soľ. Preto nejde o prekvapivé rozhodnutie,“

uviedol Krajčí

Nemocnica Rázsochy síce má stavebné povolenie a čerstvo vysúťaženého projektanta 653-lôžkovej nemocnice, projekt však podľa neho nemusí byť tak skoro hotový.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sprava Robert Fico a Robert Kaliňák na archívnej snímke z februára 2018.
  2. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.
  3. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  4. Na snímke z dronu plocha po zbúranej stavbe nemocnice Rázsochy.

Bratislava by podľa Krajčího potrebovala komplexnú, aspoň 900-lôžkovú nemocnicu s optimálne prepojenými medicínskymi službami pod jednou strechou. „Teraz to budú vlastne len nové Kramáre,“ doplnil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajčí o rozhodnutí vlády: Nemocnice v Martine a Bratislave potrebujeme, stihnutie termínov je otázne

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti