eReport.sk
Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Matovičovi „cinkne“ vyše 3 milióny eur: Vyplatí mu ich ministerstvo, ktorému šéfuje!


Desať politických strán a jedna koalícia si rozdelí spolu bezmála 12-miliónov eur. Ide o príspevok za percentá, ktoré dosiahli počas posledných volieb do NR SR. Zaujímavosťou je, že hnutie OĽANO, ktorému šéfuje Igor Matovič, bude vyplatené akoby ním samým. Peniaze za voľby totiž posiela rezort financií, ktorého ministrom je práve šéf politického subjektu s najväčším počtom poslancov v parlamente.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  2. Gábor Grendel
  3. Igor Matovič a Veronika Remišová v časoch, keď boli ešte boli spolu v rovnakej strane.
  4. Predseda parlamentu SR Boris Kollár (Sme rodina).
  5. Blaha je blázon
  6. Fico je podobný ako Matovič
  7. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.
  8. Veronika Remišová na snímke z videa.
  9. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.

Politické strany dostanú v tomto roku za výsledky posledných parlamentných volieb z roku 2020 príspevok celkovo vo výške 11,7 milióna eur. Rozdelí si ho desať strán a jedna koalícia, ktoré vo voľbách dosiahli aspoň tri percentá hlasov. Vyplýva to z údajov, ktoré TASR poskytlo Ministerstvo financií (MF) SR. Príspevky za voľby sa stranám vyplácajú postupne každý rok počas štvorročného volebného obdobia.

Najviac pre OĽANO, nasleduje Smer-SD

Najviac peňazí získalo OĽANO, a to 3,34 milióna eur. Nasleduje Smer-SD s 2,49 milióna eur, za ním Sme rodina s 1,2 milióna eur a ĽSNS dostala 1,18 milióna eur. SaS získala v tomto roku 915.221 eur a Za ľudí viac ako 847.187 eur.

Príspevok dostávajú aj subjekty, ktoré sa do parlamentu nedostali, ale získali viac ako tri percentá hlasov. Progresívne Slovensko a Spolu, ktoré šli do volieb v koalícii, získali spolu 548.129 eur. KDH dostalo 366.090 eur, Maďarská komunitná spolupatričnosť 307.567 eur, SNS takmer 249.000 eur a Dobrá voľba takmer 241.000 eur.

Celkovo si strany rozdelia vyše 76 miliónov eur

Ministerstvo financií SR vypláca príspevky na činnosť a mandát politickým stranám a hnutiam v roku 2022 priebežne podľa toho, ako si strany splnia svoje zákonné povinnosti. Ide o oznámenie čísla účtu či predloženie výročnej správy štátnej komisii pre voľby,“ uviedol pre TASR tlačový odbor rezortu financií, ktoré ako minister manažuje Matovič. Matovič, ktorý je zároveň šéfom hnutia, ktoré zarobí na príspevkoch najviac.

Celkovo si politické subjekty za volebné obdobie 2020 až 2024 rozdelia štátny príspevok v sume viac ako 76 miliónov eur. Príspevok sa rozdelil na štyri časti, ktoré sa vyplácajú každý rok.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičovi „cinkne“ vyše 3 milióny eur: Vyplatí mu ich ministerstvo, ktorému šéfuje!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne