eReport.sk
Radoslav Štefančík počas slávnostne inaugurácie za dekana Ekonomickej univerzity v Bratislave v marci 2015.
Radoslav Štefančík počas slávnostnej inaugurácie do funkcie dekana Ekonomickej univerzity v Bratislave v marci 2015. Foto: tasr

Známy politológ otáča? Štefančík: Jediné, čo drží túto družinu po kope, je strach z revanšu Smeru

Jeden z pomerne často citovaných politológov na Slovensku Radoslav Štefančík už nehovorí o strane Smer-SD to, čo tvrdil ešte v časoch, keď bol predsedom vlády Igor Matovič (OĽANO). Vývoj politickej situácie na Slovensku tohto znalca vecí verejných pravdepodobne „dokopal“ k tomu, aby svoju rétoriku významne zmenil. Štefančík ju už dlhodobo prispôsobuje tomu, čo v našej politike, najmä na strane koalície, sleduje už vyše dvoch rokov každý občan na Slovensku. Potvrdili to aj Štefančíkove vyjadrenia, ktoré v nedeľu ponúkol jojkársky spravodajský web.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sprava Robert Fico a Robert Kaliňák na archívnej snímke z februára 2018.
  2. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  3. Kto nahradí rezignovaného Lengvarského?
  4. matovic_heger
  5. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
  6. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.

„Politológ Radoslav Štefančík zhodnotil uplynulý týždeň v politike. Pozrel sa nielen na prelomenie veta, ale aj na pokánie, ktoré na sobotňajšej tlačovej konferencii predviedol minister financií Igor Matovič a to spolu s predsedom vlády Eduardom Hegerom,“ informoval včera portál TV JOJ.

Poníženie pre Matoviča

Štefančík pre Noviny PLUS zdôraznil, že ostatný týždeň bol veľkým ponížením pre lídra OĽANO Igora Matoviča. Hviezdou tohto týždňa (minulého týždňa – pozn. red.) bol, ako inak, Igor Matovič. Jeho snahu oznamovanú už niekoľko dní na straníckych bilbordoch mu pani prezidentka zahatala, preto musel opäť počítať s pravicovými extrémistami. Musí to byť veľké poníženie pre človeka, ktorý nevedel extrémistom v opozičnom období prísť na meno a dnes s nimi vytvára hlasovaciu koalíciu,“ kritizoval známy politológ.

Všetko sa vraj vráti do starých koľají

Štefančík sa pre jojkársky spravodajský web vyjadril aj ku koaličnej zmluve, ktorú po voľbách v roku 2020 medzi sebou uzavreli už vyše dva roky vládnuce politické subjekty. Konkrétne OĽANO, Sme rodina, SaS a strana Za ľudí.  „Jediné, čo drží túto družinu po kope, je strach z revanšu revolučne naladeného Smeru. Igor Matovič poprosil o odpustenie. Aké kresťanské. Keby sme ho nepoznali, aj by sme mu uverili. Lenže šéf OĽaNO je známa firma. Pokánie bude dozaista trvať iba chvíľu a všetko sa vráti do starých koľají. Ku konfliktom, vzájomnému osočovaniu, k podrazom. A takto si tu budeme spolunažívať až do momentu, keď si nezvolíme iných, možno podobných,“ upozornil expert na veci verejné. Podľa neho je slovenský volič večný idealista, rojko, naivka. „Vždy sa nechá obalamutiť niekým novým, na koho potom nasledujúce štyri roky hromží,“ dodal politológ.

Politológ o Smere hovoril ako o zdochýnajúcej mrcine

Pripomíname, že Štefančík po nástupe súčasnej vládnej garnitúry prirovnával stranu Smer-SD k zdochýnajúcej mrcine z dôvodu, že tvrdo kritizovala vtedajšieho premiéra Igora Matoviča aj za jeho minulé daňové prešľapy a za to, že Robert Fico na adresu šéfa OĽANO uviedol, aby „šúchal nožičkami v psychiatrickej liečebni“

 „Hovorí sa, že zdochýňajúca mrcina kope najviac. Smer je v pozícii zdochýňajúcej mrciny, preto sa chytá každého nezmyslu, ktoré sa šíria po sociálnych sieťach,” takto skritizoval stranu expremiéra Fica politológ Štefančík 11. novembra 2020.

Radoslav Štefančík je nie je iba politológom, ale aj vysokoškolským pedagógom, ktorý bol 27. marca 2015 slávnostne inaugurovaný do funkcie dekana Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Známy politológ otáča? Štefančík: Jediné, čo drží túto družinu po kope, je strach z revanšu Smeru

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre