tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Predseda Klubu 500 Vladimír Soták, foto: tasr

Uťahujú si z vlády? Klub 500 zverejnil oficiálne stanovisko k žiadosti NAKA

Klub 500, na čele so svojim šéfom Vladimírom Sotákom, oficiálne odpovedal Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) na jej neobvyklé dotazy ohľadom nakupovania plynu a ropy z Ruskej federácie. Tie boli súčasťou zisťovania informácií v súvislosti s podozrením zo spáchania trestného činu financovania terorizmu v rámci organizovanej zločineckej skupiny. Podozrivá má byť Slovenská republika a firmy u nás pôsobiace.

Po uverejnení listu, v ktorom NAKA žiadala napríklad o odpovede, či organizácia spolupracuje s vládou v týchto otázkach, alebo aký má Klub 500 názor na celú problematiku, sa spustil odmietavý postoj z viacerých strán. Okrem samotného Klubu 500 a opozície sa k praktikám mužov zákona, vedených policajným prezidentom Štefanom Hamranom, postavila mimoriadne negatívne aj významná časť občanov. NAKA totiž klubu, ktorá združuje najväčších zamestnávateľov oznámila, že aj s prihliadnutím na odpovede jeho zástupcov, sa bude ďalej rozhodovať, či začne trestné stíhanie vo veci financovania terorizmu, alebo nie.

Odmietajú obvinenia z financovania terorizmu

Združenie potvrdilo, že viedlo a vedie dialóg so všetkými vládami, čo je vzhľadom na zmysel existencie a poslanie klubu logická odpoveď. „Klub 500 sa už 20 rokov intenzívne venuje otázkam kvality podnikateľského prostredia. 20 rokov vedieme transparentný dialóg so všetkými vládami, ktoré tu boli a sú, a prinášame návrhy k tomu, aby sa zlepšovala kvalita života a životná úroveň obyvateľov Slovenska,“ uvádza Klub 500 vo svojom dnešnom stanovisku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Daniel Lipšic a Štefan Hamran na archívnej snímke.
  2. Jedna z troch variant, ako má vyzerať vozidlo slovenskej polície.
  3. Boris Nosek, právnik združenia Klub 500.
  4. Zľava Daniel Lipšic a Štefan Hamran na archívnej snímke.
  5. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
  6. polícia, NAKA, zásah
  7. Vladimír Soták na videosnímke počas tlačovky.
  8. Robert Fico na snímke z videa.

Obvinenia z financovania terorizmu v rámci zločineckej skupiny však zástupcovia najväčších zamestnávateľov na Slovensku odmietajú: „Klub 500 ani jeho predstavitelia sa nedopustili žiadnej trestnej činnosti. Klub 500 preto podal správu v zmysle požiadavky vyšetrovateľa.“

Skutočne veria, že Hegerova vláda to zvládne?

List od NAKA, pri ktorom mnohí upozorňovali na jeho výhražný charakter, mohol byť vraj aj nástrojom vlády, aby Klub 500, často vládu kritizujúci, prispôsobil svoje názory a stanoviská vládnej politike.

Posledné stanovisko Klubu 500 je zároveň v jeho záverečnej časti zvláštne, pričom v kontexte vyššie uvedeného a taktiež v kontexte kritických postojov združenia na adresu vlády, vyznieva pomaly až ako Sotákov bežný pokus o iróniu. „Klub 500 vyjadruje presvedčenie, že vláda nikdy nepripustí, aby došlo ku kolapsu slovenského priemyslu s obrovskými následkami v sociálnej sfére,“ píše sa konkrétne v závere stanoviska.

Oficiálne stanovisko Klubu 500, ktoré združenie zverejnilo v utorok 7. júna 2022. – Foto: klub500.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Uťahujú si z vlády? Klub 500 zverejnil oficiálne stanovisko k žiadosti NAKA

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku