eReport.sk
Na archívnej snímke Juraj Zábojník. Zdroj: tasr

Bezpečnostný expert o postupe NAKA pri Klube 500: Vždy sa nájdu iniciatívni ľudia ako tento vyšetrovateľ

Ako sme vás medzi prvými informovali, že NAKA rieši najvýznamnejších slovenských zamestnávateľov, ktorí sú združení v elitnom Klube 500. Podľa dokumentu, ktoré má naša redakcia k dispozícii, tieto naše premyslené spoločnosti môžu byť podozrivé z trestného činu terorizmu, pokiaľ nakupujú ropu a zemný plyn z Ruskej federácie. Čo na postup vyšetrovateľa NAKA Františka Odrišáka, ktorý je pod dokumentom polície podpísaný, hovorí bezpečnostný analytik Juraj Zábojník?

Známy bezpečnostný expert mimoriadne negatívne komentoval dokument NAKA, o ktorom samotný Klub 500 uviedol, že ich členov „uráža“.

Musel si to prečítať viackrát

“Nie dvakrát, ale trikrát som si to prečítal, či je to pravda, alebo či a mi to zdá. Takéto niečo totiž v tomto štáte ešte nebolo,” vyhlásil bezpečnostný analytik Juraj Zábojník pre týždenník PLUS 7 DNÍ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Odborník na energie a energetické audity firiem Michal Kolimár z PPA Power DS
  2. Zľava Daniel Lipšic a Štefan Hamran na archívnej snímke.
  3. Štefan Hamran
  4. Boris Nosek, právnik združenia Klub 500.
  5. Vladimír Soták na videosnímke počas tlačovky.

Analytik si myslí svoje aj o samotnom vyšetrovateľovi NAKA Ondrišákovi: “Rozmýšľam, či je to následok nejakého rozhodnutia alebo požiadaviek. Vždy sa nájdu iniciatívni ľudia ako tento vyšetrovateľ, ktorí si neuvedomujú následky toho, čo sa môže stať.”

Iba na ohník v lese zdroje z Ruska nepotrebujete

Zábojník podľa týždenníka pochybuje, že nápad o podozreniach z terorizmu pri top slovenských zamestnávateľoch vzišiel z hlavy vyšetrovateľa NAKA. Analytik zároveň pripomenul, že ruské energonosiče nepoužíva iba osoba, čo si nakladie oheň v lese.

“Ak by niekto zo subjektu Klubu 500 nakupoval alebo využíval zdroje z Ruska, tak čo? Využíva ich takmer celé Slovensko. Len ten, čo si nakladie oheň v lese, nemá zdroje z Ruska… Potom si postavme otázku, či netreba stíhať aj políciu, pretože sa vozí na pohonných hmotách, ktoré sú z Ruska. A tým pádom podporuje taktiež dovoz z Ruska. Netreba prešetrovať aj všetky štátne orgány, lebo svietia v kanceláriách a to je energia z ruského jadra? Buď sme už všetci zbláznení alebo je tu nejaká debilizácia národa. Niekto už tak šponuje strunu, že naozaj praskne a bude veľmi zle,” konštatoval Zábojník.

Sulík má toho vraj už plné zuby

Pri komentovaní pre PLUS 7 DNÍ bezpečnostný expert spomenul aj vládnych politikov, konkrétne ministrov Richarda Sulíka (SaS) a Igora Matoviča (OĽANO). Prvý menovaný označil aktivitu NAKA za nezmysel. “Myslím si, že minister hospodárstva má toho už plné zuby,” reagoval Zábojník na dlhodobé vzájomné osočovania oboch rezortných šéfov.

Klub 500spája podnikateľov od roku 2002

Klub 500 podľa svojej domovskej webstránky sa sám charakterizuje spôsobom, že už od roku 2002 spája slovenských vlastníkov spoločností, ktoré zamestnávajú viac ako 500 zamestnancov. „Naši členovia výrazne prispievajú k rastu slovenskej ekonomiky a vytvárajú množstvo pracovných miest,“ uvádza sa na stránke klubu, s tým, že už 20 rokov prináša riešenia, ktoré prispievajú k zlepšovaniu kvality podnikateľského prostredia na Slovensku. „Aktívne obhajujeme záujmy slovenských podnikateľov  pri rokovaniach s vládou Slovenskej republiky, zástupcami Národnej rady Slovenskej republiky, ministerstvami, ostatnými ústrednými organmi štátnej správy aj orgánmi územnej samosprávy. Zapájame sa do tvorby právnych noriem a koncepčných materiálov v oblastiach hospodárskej a priemyselnej politiky. Zastupujeme záujmy slovenských podnikateľov aj na pôde európskych a nadnárodných inštitúcií. Naším cieľom je vytvárať kvalitné a konkurencieschopné podnikateľské prostredie, ktoré je na osoh všetkým  podnikateľom a ich zamestnancom. Pre nás je Slovensko krajina, v ktorej žijeme, podnikáme a ktorú chceme rozvíjať,“ uvádza sa v profile „päťstovky“, na ktorej čele stojí Vladimír Soták.

Zdroj: PLUS 7 DNÍ


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bezpečnostný expert o postupe NAKA pri Klube 500: Vždy sa nájdu iniciatívni ľudia ako tento vyšetrovateľ

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti