eReport.sk
Vladimír Soták na videosnímke počas tlačovky.
Vladimír Soták na videosnímke počas tlačovky. Foto: tasr

VIDEO Kto „natrel“ Klub 500? Soták: Ak bol nahnevaný, mal si strčiť hlavu medzi dvere!  

Priemyselníkov združených v Klube 500 NAKA stále neprestala preverovať. Dopúšťajú sa najväčší slovenskí zamestnávatelia trestného činu obchodovaním s Ruskou federáciou? Páchajú zločin tým, že nakupujú z krajiny, ktorú riadi prezident Vladimir Putin, ropu a plyn? A kto má vlastne na svedomí to, že sa NAKA vôbec takýmito, podľa mnohých, až bizarnými podozreniami v súvislosti s Klubom 500 zaoberá? Aj Vladimír Soták, šéf tohto združenia zamestnávateľov, by veľmi rád poznal meno dotyčného či dotyčných. “Ja verím, že tak ako všetko, aj tu sa ukáže o koho šlo. To neskončilo, to bude mať postup,” vyhlásil v aktuálnom rozhovore pre PLUS 7 DNÍ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. stavba, stavebníctvo, dom, nehnuteľnosť, výstavba, tehly, robotníci
  2. Boris Nosek, právnik združenia Klub 500.

Soták, ktorý nie je iba na čele Klubu 500, ale zároveň šéfuje oceliarenskej fabrike Železiarne Podbrezová, ktorá dáva prácu tisícom ľuďom, si opäť nekládol servítku pred ústa. Pre známy týždenník sa vrátil k nedávnym udalostiam, ktoré vyvolali búrlivú diskusiu naprieč Slovenskom. Tie súvisia s vážnymi podozreniami NAKA voči spoločnostiam združeným v známom klube.

Soták hovorí o krivom obvinení

Soták pre týždenník priznal, že doteraz sám nemá tušenie, kto dal podnet na preverovanie firiem. “Niekto napľul na naše mená, a za čo? My nekupujeme ani ropu ani plyn. To nakupuje štát,” vyhlásil a pokračoval drsným dôvetkom: “Ak si niekto objednal šetrenie NAKA, asi bol nahnevaný. Ale ak bol nahnevaný, mal si strčiť hlavu medzi dvere a poprosiť niekoho, aby mu buchol do tej hlavy. Aby sa zobudil.“ 

Šéf Klubu 500, ktorého členmi sú spoločnosti zamestnávajúce 500 a viac ľudí verí, že meno dotyčného či dotyčných, ktorí policajné vyšetrovanie iniciovali, sa raz určite dozvie. A uviedol aj to, že plánuje v tejto súvislosti podať trestné oznámenie aj on. Konkrétne, trestné oznámenie za krivé obvinenie. “Takže ak si ten, kto dal trestné oznámenie na Klub 500 myslí, že to ostane bez povšimnutia, tak sa sakramentsky mýli. On obvinil klub. To je krivé obvinenie klubu a to bolo zverejnené,” odkázal Soták.

„Nie sme fackovací panáci!“

Správa o činnosti Klubu 500, ktorú si vyžiadal vyšetrovateľ NAKA, už putovala na políciu. Soták však novinám nechcel povedať, čo presne v nej stojí: „Načo by vám to bolo? To zaujíma vyšetrovateľa. Bezpochyby sme ale nahnevaní, že nás niekto takto obvinil a nenecháme to tak. Nemôže niekto len tak prísť a napľuť na ľudí, ktorí tu dvadsať rokov bojujú za to, aby sa ľudia v tejto krajine mali lepšie. A ten niekto možno nerobí nič, možno sedí na balkóne, možno je nezamestnaný, možno je psychicky chorý, a my sme takto obvinení. Myslíte, že to necháme tak? Nie sme fackovací panáci!“ 

„Toto si nikto neváži?“

Neznámym či neznámemu, ktorý podľa šéfa oceliarní v Podbrezovej napľul na ľudí ešte odkázal, aby si dal tú námahu a pozrel sa aj na údaje o tom, koľko finančných prostriedkov odvádzajú veľkí zamestnávatelia do štátnej kasy. A pripomenul aj fakt, že spoločnosť na Slovensku tvoria dve skupiny občanov. „V jednej skupine sú ľudia, ktorí robia v priemysle, službách, cestovnom ruchu, potravinárstve, stavebníctve, ktorí napĺňajú štátny rozpočet… Je ich asi jedna tretina obyvateľstva – 1 milión 900-tisíc. A oni musia vytvoriť hodnoty pre seba ale aj ďalšie dve tretiny obyvateľstva, ktorí sú napojení na výdavkovú časť štátneho rozpočtu – sú to deti, študenti, dôchodcovia, nezamestnaní, štátna a verejná správa… A toto si nikto neváži? Keď toto zastane a nebude mať kto platiť odvody, tak budú chýbať peniaze. A nebude ani na mzdy štátnych úradníkov, ani učiteľov, ani policajtov… Na armádu možno,“  podčiarkol Soták pre PLUS 7 DNÍ.

Šéf Klubu 500 vládnych politikov ani trochu nešetrí

Vladimír Soták dlhodobo ostro kritizuje vládu, na svojej tlačovej konferencii v 17. mája tohto roka ju rázne poprosil, aby zabezpečila plyn aj po 20. máji, vtedy bola totiž splatná ďalšia faktúra za dodávky plynu z Ruska.

A politikov z vládnej koalície opäť ani trochu nešetril v súvislosti s vyhláseniami niektorých z nich, že sa musíme ako krajina čo najskôr odstrihnúť od ruských energonosičov: „Mnohí z nich nemajú pozície na to, aby sa k tomu vyjadrovali, nemajú zodpovednosť, nemajú vedomosti, mnohí z nich sú platení kade kým a oni si dovoľujú ohrozovať ekonomiku takejto maličkej krajiny? Nech odstrihnú všetko: aj ropu, aj plyn! A uvidia, čo tu bude o týždeň, o dva. A potom to budú zapínať, alebo budú utekať na lietadlách po svete a už sa tu viacej nevrátia! Čo si to dovoľujú!? Ja týmto ľuďom hovorím: urobte to a národ vás zmelie!“

Vyjadrenie Sotáka zo 17. mája nájdete v pripojenom videu TASR.

VIDEO Soták poslal v polivici mája politikom pri moci drsné odkazy


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kto „natrel“ Klub 500? Soták: Ak bol nahnevaný, mal si strčiť hlavu medzi dvere!  

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti