eReport.sk
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. Foto: tasr

Polícia sa obáva o psychické zdravie občanov: Je to veľmi smutné, ako niektorí ľudia vidia všade Ukrajinu

Polícia Slovenskej republiky, na čele s policajným prezidentom Štefanom Hamranom, predstavila tento týždeň nový dizajn policajných áut. Tie majú byť vraj modernejšie, majú zvyšovať dôveryhodnosť polície. Mnohých však zaujalo až vyrušilo farebné prevedenie vozidiel, ktoré skutočne nápadne pripomína farby ukrajinskej národnej vlajky. Neskôr Hamran vysvetľoval, že tá žltá, nie je vlastne vôbec žltá. To, však veľká časť ľudí buď prepočula, alebo argument policajného šéfa jednoducho nepovažovala za dosť dobrý. A dookola sa pýtalia pýtajú dodnes: Prečo majú na slovenských policajných autách dominovať ukrajinské farby?

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  2. Zľava Daniel Lipšic a Štefan Hamran na archívnej snímke.
  3. Jedna z troch variant, ako má vyzerať vozidlo slovenskej polície.
  4. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  5. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.

Oficiálna policajná stránka Hoaxy a podvody dnes pokračovala v Hamranovom vysvetľovaní. Občanom pripomenula, že v mnohých európskych krajinách sú policajné autá farebne ladené práve tak, ako sa to má zaviesť aj v Slovenskej republike. Tento fakt komunikoval admin stránky voči širokej verejnosti však dosť vyčítavým a necitlivým spôsobom.

„Je to veľmi smutné, ako niektorí ľudia vidia všade Ukrajinu. Na Facebooku nájdete množstvo statusov, kde sa pohoršujú napríklad aj na farbe modro-žltých bytoviek. Reálne sa obávame o ich psychické zdravie,“ konštatuje sa na stránke, pričom admin ešte dôrazne dodáva: „Nie, farby nového dizajnu policajných áut nie sú navrhnuté podľa farieb vlajky Ukrajiny ani EÚ.“

Zdroj: fb/hoaxpz

Áno, je pravdou, že pre mnohých sa mohlo javiť, že nový dizajn áut „žiari“ ukrajinskými farbami. A to, že mnohí vidia všade Ukrajinu je takisto neodškriepiteľná pravda.

Prečo sa čudujú pohoršeniu?

Treba však povedať aj to pomyselné „B“ a pripomenúť, že situácia na Ukrajine našu spoločnosť polarizuje až radikalizuje. A zároveň je tiež pravdou, že posledné mesiace sa prakticky nehovorí o ničom inom, ako o Ukrajine. Od politikov cez médiá, až po rôzne osobnosti či všakovaké združenia počúvajú Slováci hlavne o Ukrajine. Na programe je denne prezident Volodymyr Zelenskyj a ďalšie mimoriadne nepríjemné správy, ktoré s tým súvisia. Zdražovanie energií, potravín a vlastne všetkého.

Nezdá sa nám preto náležité, aby stránka oficiálne fungujúca pod hlavičkou Policajného zboru SR adresovala výčitky tým občanom, ktorí, ako admin píše, „všade vidia Ukrajinu“ a ešte spomína dokonca „reálne obavy“ o ich psychické zdravie.

Policajný šéf musel vedieť, že prileje olej do ohňa

Ak totiž polícia prichádza s návrhmi na redizajn služobných vozidiel práve v čase, keď má Ukrajiny mnoho ľudí plnú hlavu a v spoločnosťou lomcuje napätie, je skutočne nemiestne necitlivým spôsobom hovoriť občanoch, ktorí vyjadrujú nad návrhmi pohoršenie. Problém je totiž skôr niekde inde. V načasovaní predstavenia nového dizajnu áut zo strany policajného prezidenta. Robiť to práve v čase vojny na Ukrajine nebolo podľa nás správne. Hamran predsa vopred musel vedieť, že takto opäť len prilieva olej do ohňa. Ak si to naozaj neuvedomil, tak potom je naozaj škoda ďalších slov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia sa obáva o psychické zdravie občanov: Je to veľmi smutné, ako niektorí ľudia vidia všade Ukrajinu

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti