eReport.sk
Robert Fico, foto:tasr

VIDEO Fico volá po zodpovednosti: Heger, Korčok a Sulík svojou tuposťou pripravili Slovensko o obrovské peniaze!

Opozičná strana Smer-SD sa v najbližších mesiacoch posnaží o demokratickú zmenu mocenských pomerov na Slovensku. Považuje to za cieľ, ktorý je podstatnejší ako presadzovanie ideologického programu. Sociálni demokrati chcú nie len referendum, ale aj odvolanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), ktorý podľa nich spolu s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) a ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom (SaS) zlyhali pri rokovaniach o dovoze a spracovaní ruskej ropy.

„Myslíme si, že najväčšiu mieru zodpovednosti nesie minister hospodárstva Sulík. Nielen kvôli tomu, že téma ropy, výroby pohonných hmôt, téma plynu a všetkého ostatného spadá do kompetencie ministerstva hospodárstva a toto ministerstvo malo pripraviť predsedovi vlády riadne podklady na rokovanie na summite v Európskej únii, ale aj preto, ako sa k tejto téme staval. My kričíme už niekoľko mesiacov, pozor, ide strašné zdražovanie. A on sprevádzal nejakých pofidérnych boháčov z Nemecka, venoval sa im, venoval im svoj drahocenný čas, podľa mňa aj nejaké peniaze z ministerstva hospodárstva na tupú propagáciu Slovenskej republiky,“ vysvetlil Fico.

Heger, Korčok a Sulík vraj zničili Slovnaft

Fico ďalej uviedol, že Heger, Korčok a Sulík prakticky zničili Slovnaft. „Títo páni svojou tuposťou a tým, že ustupujú záujmom USA spôsobili, že Slovensko príde o obrovské peniaze, pokiaľ ide o tranzit ropy a tiež zodpovedajú za to, že Slováci budú platiť oveľa viac za benzín a naftu,“ skonštatoval Fico. Podpisy na parlamentnú schôdzu o odvolávaní Sulíka by mal mať Smer zozbierané a vo štvrtok podá aj oficiálny návrh.

Zdroj: yt/smersd

Je Čaputová za Matoviča, alebo za Slovensko?

Fico v súvislosti s plánovanou petičnou akciou k referendu informoval, že dnes prebehli prvé tri rokovania, a to so stranami Hlas, SNS a Republika. Táto téma bude ďalej komunikovaná s odbormi, so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, s Jednotou dôchodcov Slovenska a tiež bude poslaný list všetkým primátorom a starostom, kde má byť vysvetlené, v čom je podstata referenda. „Keďže sme v štádiu precizovania petičného hárku, môžem potvrdiť, že v piatok oficiálne bude predstavený petičný hárok, v piatok začneme zber podpisov a môžem rovnako potvrdiť, že všetky tri strany, s ktorými sme dnes rokovali, vyslovili plnú politickú podporu referendu. Náš cieľ je jasný. Cieľ je v tom, aby výsledkom referenda bol pád vlády. Druhým cieľom je, aby sa predčasné parlamentné voľby konali v roku 2023 najneskôr,“ uviedol Fico.

Bude vás zaujímať:

  1. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  2. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  3. Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.
  4. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
  5. Hnutie Republika pri príležitosti
  6. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  7. Demontáž právneho štátu
  8. Na kombosnímke zľava Andrej Stančík a Eduard Heger (obaja OĽANO).
  9. Korčok prezliekačom kabátov
  10. Na snímke z videa zľava babka Miroslava Antalíková, jej vnučka a jej dcéra

Strana má záujem vyzbierať podpisy do 31. júla, čo je síce vzhľadom na leto náročné, no pokiaľ do toho pôjde celý balík opozičných strán, dopadne to podľa sociálnych demokratov dobre. Referendová otázka bude podľa Fica naformulovaná tak, aby prezidentka mala minimálnu šancu obrátiť sa na Ústavný súd. Fico zároveň na záver vyzval prezidentku Čaputovú, aby sa rozhodla, či je za Matoviča alebo za Slovensko.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico volá po zodpovednosti: Heger, Korčok a Sulík svojou tuposťou pripravili Slovensko o obrovské peniaze!

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie