eReport.sk
Filmový festival v Cannes otvorí francúzska dobová dráma, v ktorej americký herec Johnny Depp stvárni kráľa Ľudovíta XV.
Johnny Depp, foto: profimedia

Tohtoročný Cannes otvorí historická dráma. Francúzskeho kráľa stvárnil kontroverzný Johnny Depp

Filmový festival v Cannes otvorí francúzska dobová dráma, v ktorej americký herec Johnny Depp stvárni kráľa Ľudovíta XV. V stredu to oznámili organizátori festivalu, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.

Film Jeanne du Barry režírovala francúzska režisérka Mawenn. Zároveň si zahrala aj hlavnú úlohu známej kurtizány z 18. storočia, ktorá si dokázala získať náklonnosť francúzskeho kráľa.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Filmový svet ožil zlatými soškami. Oscar je prestížne filmové ocenenie, ktoré už od roku 1929 každoročne udeľuje americká Akadémia filmového umenia a vied.
  2. Filmový svet ovládli Oscary. V americkom Los Angeles sa na červenom koberci stretli najväčšie filmové hviezdy súčasnosti.
  3. Absurdná sci-fi snímka Všetko, všade, naraz (Everything Everywhere All at Once) získala v nedeľu večer hlavnú cenu amerického Združenia filmových a televíznych hercov (SAG).

Film sa bude premietať v prvú noc festivalu v Cannes na francúzskom Azúrovom pobreží, teda 16. mája. V rovnaký deň ho začnú premietať aj francúzske kiná, tak ako je zvykom pri filmoch, ktoré festival otvárajú.

Ide o prvú významnú úlohu Johnnyho Deppa od súdu za ohováranie proti bývalej manželke Amber Heardovej, ktorá ho obvinila z domáceho násilia.

Svetová premiéra Indiana Jones

Na tohtoročnom festivale v Cannes, ktorý sa uskutoční 16. – 18. mája, sa predstaví aj viacero očakávaných hollywoodskych filmov. Svetovú premiéru tam bude mať napríklad Indiana Jones a nástroj osudu či najnovší film amerického režiséra Martina Scorseseho Killers of the Flower Moon s Leonardom DiCapriom a Robertom De Nirom. Scenár filmu vznikol podľa románu, ktorý bol do češtiny preložený pod názvom Krvavé prachy.

Úplný zoznam filmov premietaných na festivale bude zverejnený 13. apríla.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tohtoročný Cannes otvorí historická dráma. Francúzskeho kráľa stvárnil kontroverzný Johnny Depp

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti