eReport.sk
Premiér Robert Fico (Smer-SD)
Premiér Robert Fico (Smer-SD) /zdroj: tasr

VIDEO Premiér v Azerbajdžane: Rokovať bude aj o dovoze azerbajdžanského plynu do SR


Premiér Robert Fico (Smer-SD) v pondelok odcestoval na oficiálnu návštevu Azerbajdžanu. V utorok (7. 5.) sa v Baku stretne s prezidentom krajiny Ilhamom Alijevom, s ktorým bude rokovať o prehĺbení bilaterálnych vzťahov s dôrazom na ekonomickú spoluprácu.

,,Témou stretnutia budú aj možnosti dovozu azerbajdžanského plynu do Slovenskej republiky. Predseda vlády SR spolu s prezidentom Azerbajdžanu podpíše deklaráciu o strategickom partnerstve medzi Slovenskou republikou a Azerbajdžanom,“ priblížil tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR. Podpísaná má byť tiež dohoda o spolupráci v oblasti obranného priemyslu medzi ministrami obrany Slovenska a Azerbajdžanu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Putin Zelenskyj
  2. šéfka rezortu zdravotníctva Zuzana Dolinková
  3. Policajti objasnili vraždu podnikateľa


Spolu s predsedom vlády cestuje do Azerbajdžanu aj skupina podnikateľov, ktorí budú v Baku rokovať o spolupráci medzi slovenskými a azerbajdžanskými firmami, doplnil tlačový odbor.

Ide o prvú zahraničnú cestu

Ide o prvú zahraničnú cestu premiéra do krajiny mimo Európskej únie (EÚ), ktorej cieľom je podpora slovenskej ekonomiky a rozvoj bilaterálnych vzťahov so štátmi, ktoré majú vysoký ekonomický potenciál. S predsedom vlády odcestuje na zahraničnú cestu aj ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD), minister zahraničných vecí Juraj Blanár a minister obrany Robert Kaliňák (obaja Smer-SD).

Zdroj: tasr/eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Premiér v Azerbajdžane: Rokovať bude aj o dovoze azerbajdžanského plynu do SR

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne